{{-- --}}
DCPC Gaming

PC Gaming - největší rozměr zábavy

Zážitek lepší než z filmu či dobrodružného románu, neboť Vy jste jeho hlavním hrdinou, Vy utváříte příběh a okolí reaguje na vaše konání. Podle dovednosti Vás hra odměňuje. Královská zábava, simulace realit jiných oborů, dostání se do problematiky od dětství, zábavnou formou a v angličtině. Nic takového žádná generace před námi neměla! Nebývalá kombinace lidského důvtipu a tvůrčího umění v dokonalém audiovizuálním provedení, kam až možnosti aktuálního HW dovolují. PC gaming je motorem hardwarového pokroku a také prvotním důvodem, proč se řada mladých lidí dává na studium informatiky.

M&B II Bannerlord: mnoho nezbytných modů, zefektivňování herního procesu

Až teprve tato konstelace modů dělá bannerlord nebetyčnou hrou. Prohlašuji, že s touto konstelací to je spustitelné a funguje, sám to tak ostatně už 4 měsíce hraji beze změn. Spouštím to nyní přes BannerLord Mod Launcher.

M&B 2 Bannerlord (1): Opět úchvatný základ fanouškovských modifikací

Nová dlouhodobě hratelná bomba je na úsvitu. Čekáme jen na pár úvodních patchů a na haldu modů, které se objevují už od prvního dne vydání.

Doom Eternal - Nečekaně slabý odvar, očekávání následované zklamáním

Měl to být Doom na steroidech a přitom je to Doom cenící na nás bezzubé dásně.

Need for Speed Heat

Vždy jednou za čas po kaskádě hlušiny se nějaké studio zblázní a udělá geniální Need for Speed, který je lepší než tři předchozí díly. A jsem si jist, že tato situace nastala právě se současným Need for Speed Heat.

Freeman Guerrilla Warfare

Prokletí Mount&Blade pokračuje. Máme tu toužebně očekávaný M&B se střelnými zbraněmi moderní doby. Avšak opět je to nedodělek. Pouze holý engine a trocha herních principů, dokončí to snad moddeři, možná že nikdo.

Outer Worlds: RPG na klasický způsob ve stylu let dvoutisících

Někdo říká druhý Fallout, já říkám Morrowind sci-fi fantasy z pohledu 19. století. Ať tak či onak, rozhodně je to RPG jako řemen vracející nás do zlaté éry žánru.

M&B 2 Bannerlord (2): cenné poznatky z dlouhého hraní modifikované verze

Tak předně nemodifikovanou hru MB2B vůbec nemá smysl hrát. Až teprve množina modifikací, které upravují a doplňují značnou část principů hry, dělá z MB2 Bannerlord nejlepší počítačově-herní počin posledních mnoha let. Jelikož mody jsou dostupné tak snadno z NexusMods a instalovatelné pouhým přesunutím do složky /Modules, v případě Bannerlordu se s vámi o nemodifikované verzi už asi nikdo nebude chtít bavit.

Black Mesa

V době vydání stařičkého Half Life to byla hra geniální, neuvěřitelná, strhující. O dvacet let později se ta samá hra dá shrnout slovy: Malé, nudné, prázdné.

NFS Heat: Užitečné zkušenosti z nejlepšího pojízdného simulátoru posledních let (2017-20)

Je jasné, že klady NFS Heat zcela převažují, jediným velkým záporem je absence řidičských zbraní a mlácení policistů. Jinak jde o další božský NFS tři díly vzdálený od neskutečně dobrého NFS Rivals. Po stránce propracovanosti, ovládání, ladění komponent a smysl pro detail, je to nejlepší NFS všech dob a zřejmě vytvořil metu pro nástup úplně nového levelu pojízdných simulátorů.

Age of Wonders Planetfall na druhý pokus: Jak se nechat pohltit hrou a přesto zůstat nezahlcen množstvím jejích detailů?

Světové recenzní servery dají jen na první dojem a vlastně hru skutečně nehrají. Nechávají se strhnout pouze audiovizuálním zpracováním, které má AOWPf dokonalé. Je to stejný případ jako Witcher 3, který byl audiovizuálně strhující a převratný. Po hlubším pohroužení se do hry jste se však po pár hodinách naštvali, jaký to byl podvod na hráče a doslova neovladatelná srágora! AOWPf přece jen tak strašným podvodem nejsou. Přesně přiblížené je to: O dost horší Civ6 neboli o trošku horší Civ5.

Age of Wonders Planetfall: geniálně složité, složitě geniální

Královsky zahlcující pokračování někdejší královsky skvělé kolové strategie.

Rage 2 - Vrcholné řádění v DOOMu na kolečkách

Ukázkový příklad po všech stránkách do perfekce dotažené hry.

Portál vojenských technologií,
nejnovější přírůstky:

Bojové vozidlo pěchoty (IFV / ICV / AFV / APC)

APS- Arena
Přetlakový systém CBRN ochrany
APS- Rheinmetall ADS
STANAG 4569
Adaptiv

Samohybné dělostřelectvo (SPG / MLRS)

Jobaria JDS MCL
Dělostřelecký lokátor radar
PULS
DF-12 / M20
Khan MCL

Bojové vrtulníky

Stub wing, Hardpoint, Pylon, závěsník, raketnice, pumovnice
HIRSS - Potlačení infračervené stopy vrtulníků
Fenestron - krytý ocasní rotor
Semi-active radar homing (SARH)
LANTIRN

Systémy protivzdušné obrany (AA)

Hypersonická zbraň "kluzák"
High energy laser (HEL)
Peresvet
MANPADS - Ručně odpalované protiletecké systémy
Sky Dragon 50 GAS2

Tanky a protitankové technologie (MBT / LT / AT)

Plynová turbína
Vícepalivovost
NAMICA / Sarath
Leclerc XLR
T-90 MS / SM

Průzkumná vozidla a lehké transportéry personálu

Pojmy a technologie války

DC | ▾ Portál vojenských technologií |
▾Ostatní články |
▾ Organizační

Hašteření se účastní dokonce i slůně matriarchy.
z dokumentu o zvířatech