Záhady tohoto a jiných světů: Prozaická řešení

"Tvrzení, kerá nemohou být ověřena, jsou bezcenná, byť by nám přinesla jakoukoli fascinaci."
- Carl Sagan

Djatlov 2 po 2021, nové šetření zanícenců

Djatlov2 po 2021, nové šetření skupiny ruských zanícenců sehnaných sociální sítí

Kompletní rozbor fenoménu upírství (1); v čase i v prostoru; upíři coby nemrtví

Vy už jste se někdy rozkládal? Ne? Tak až si se jednou zarozkládáte, pak teprve můžete někoho odhadovat na upíra.

Varginha - brazilský Rosswel

V časných ranních hodinách 20. ledna 1996 bylo na obloze nad jižní Brazílií hlášeno několik ufo. Později se vynořily zvěsti, že jedno z těchto těles dokonce poblíž města Varginha [Varžínia] havarovalo a že místní vojáci vytáhli z trosek těla několika mimozemšťanů. Pro mnoho ufologů se to rázem stalo nejvýznamnější událostí od roswellského incidentu v roce 1947.

Rozkrývání záhad úvodní článek - Začal to Sýček

Arthur C. (sí) Clarke, jemuž jsme jako děti vznosně říkali Síček mi zažehl moji touhu po záhadnu. Jeho seriál o záhadách tohoto a jiných světů jsme v porevolučních letech hltali týden co týden.

Král mystifikátorů Mitchell-Hedges

Jak se v nedávné době ukázalo, slavná májská křišťálová lebka a jí podobné kolegyně, byly zhotoveny pomocí brusného kotouče 20. století. Jsou ale velmi vtipným podvrhem, jímž dokázal tvůrce Frederic Mitchell-Hedges doživotně finančně zajistit sebe i svoji nevlastní dceru. Příběh takřka snově ideální, kterého by chtěl ve svém životě dosáhnout snad každý dobrodruh, badatel, spisovatel a sběratel starožitností.

Upírství (2); dodatek

V moderním slova smyslu je upírem sprostě člověk, kterému ve vhodnou dobu na diskotéce či ve filmu vyjedou umělé tesáky. Jde buď o stoupence pop-kulturního hnutí, upírského vraha či filmovou postavu. V každém případě však ztratil vše ze své hrůzné podstaty celého minulého tisíciletí.

The Reality of ESP - Russell Targ a jeho poznatky z výzkumu parapsychologického vidění na dálku

Dle současných oficiálních stanovisk se zdá jako spíše dějinný než kosmologický problém, zajímavé interview s alternativním vědcem pracujícím na utajeném výzkumu ESP v 60.-80. letech 20. stol. pro CIA.

Djatlovův incident: Hrůza na Sibiři to jistě byla, ale víc bych to nepřeháněl

Zásah neznámé přírodní síly byla oficiální příčina smrti ve vyšetřovací zprávě sovětské KGB roku 1959. Tato zpráva ve své tendenčně upravené a značně cenzurované podobě je však jediným zdrojem informací a to ještě 55 let po tragédii. Ostatní pozdější zdroje třetích stran jsou pouze dohady. Tyto okolnosti jsou vodou na mlýn záhadomilců.

Chupacabra severoamerická – tajemný psovitý tvor Texasu a Mexika

Zplundrované kotce, zhuntované kurníky, vysáté kozy a slepice, však to znáte. Zde ale veškerá podobnost s jihoamerickou čupakabrou končí. Čupakabra severoamerická je zřejmě úplně jiný tvor, svému jihoamerickému kolegovi podobna pouze jménem. Zatímco čupakabra jižní a střední Ameriky je, jak se zdá, drobným humanoidním a velmi přikrášleným tvorem, čupakabra z Texasu bude ještě drobnější psovitou šelmou a možná skutečně existujícím novým živočišným druhem.

Area 51 - pohled zevnitř

Místo tajnější než nevykaděná stolice poodhaluje 10% svého tajemství. Seriózní dokumentární film ospravedlňuje existenci základny a líčením docela přízemních reálií z provozu základny vyvrací veškeré povídačky o mimozemšťanech, jež šíří davy poděsů.

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Ptaní se proč nás odlišuje od zvířat.
z dokumentu o pastích civilizace