DC

O autorovi

Je mi mírně přes pětatřicet, prošel jsem celou vertikální strukturou školství českého se zkušeností švýcarskou a rakouskou. Studoval jsem systémové inženýrství a informatiku ve veřejné správě. Neustále se vzdělávající povahou se považuji především za gymnazistu. Odtud také plynou moje hlavní témata – rozbor dvou přístupů ke školství, dva evropské jazyky, počítačové hry, vojenské technologie, rozkrývání záhad tohoto a jiných světů, humor Divadla Járy Cimrmana a především vše to nějak zkloubené dohromady pomocí digitálních technologií.

Miluji seriózní dokumentární tvorbu a zároveň jsem vymítač popkulturních bludů typu Vetřelci dávnověku nebo Území záhad. Jsem silně neromantický, exaktní typ, schizoidní osobnost, zajímám se pouze o zdroje faktů, razím názor, že beletristická literatura a dějové filmy jsou úplně zbytečné. "Když se chci bavit, mám dokonalé PC hry, jinak se potřebuji vzdělávat. A vlastně i ty PC hry mám rád proto, že nás odmalička vzdělávají a přinášejí nám vhled do jiných oborů v angličtině."

Hlavním důvodem je v sekci záhad nastínit čtenářům, kteří nekriticky hltají záhadologický zábavní průmysl, co z témat by skutečně bylo možné a vtipnou nenucenou formou je nenápadně přivést k závěru, že možné z toho není prakticky nic. Potkávám totiž čím dál více lidí, jimž jako by chyběl střízlivý poučený odhad.

Dále chci trochu píchnout do vosího hnízda zastaralých myšlenkových schémat, obřadů nikoli přechodových, a trochu vyvážit proruskou propagandu na českém Youtube a to celé vtipnou formou v duchu Divadla Járy Cimrmana. Jsem pobouřen tou žní matoucích scénářů a oslabujících myšlenek dovedně podepřených stále lépe vytvořenými falešnými důkazy ze strany prokremelského Ruska.

Žanťák 2020

Zatím jsem zde nezřídil diskusní fórum, neboť tolik času nemám. Musel bych stanovit placené moderátory, k čemuž nemám peníze ani chuť. Ale co není, může časem být. A jak by řekl Jára Cimrman: Loni jsem musel propustit i ty dva placené animátory, co mi fingovali v čekárně nával!

Cimrman - loni jsem musel propustit dva placené animátory

CV

M.D.G. (jméno nechci publikovat na otevřený web)

Gymnázium, Pardubice,
Bundesoberstufenrealgymnasium, Feldkirch (AT),
Systémové inženýrství a informatika ve veřejné správě, FES, UPCE.

Novou vášní se mi stává Laravel a Vue.
Mou trvalou vášní je PHP/SQL,SQLite/XML a vývoj vlastního CMS, jímž je poháněn tento web.

Dále Linux, Apache server a věci s hostingem spojené, samozřejmosti jako HTML, CSS layout, grafický design a Office asi nemá smysl zvlášť zmiňovat.

Dělám v: Dreamweaver, PhpStorm, VS Code, SQLiteStudio, DataGrip, Paint Shop Pro.

Neberte mě jenom jako tvůrce webu

Cítím se silný i v autorské, rešeršní, překladatelské činnosti a to v tématech nejen z počítačového světa, ale i z jiných technických, přírodovědných i humanitních oborů. Na světě nesnáším jen tři oblasti: Sport, umění a přehnaně vynucovaný dějepis.

Kdysi jsem byl nucen dokonce překládat latinu do němčiny. Tehdy jsem mohl i simultánně překládat ČJ do NJ i AJ. Je to již 17 let nazpátek, mohu však zpětně dotrénovat za 14 dní. Jinak z anglických textů samozřejmě čerpám denně.

ŽL: Tvorba SW a poskytování poradenství v oboru HW/SW (2004-2011).

Státní zkouška z jazyka německého, 2. stupeň, 2003

Viděl bych se např. jako ideální počešťovatel, tvůrce podkladů obsahu z reálného světa, či recenzent PC her, jímž už vlastně leta jsem.

Ve výše popsaných směrech jsem připraven naučit se cokoli.

Životní postoj: "Nouze je matkou tvořivosti", "Nedbalost je matkou neschopnosti".

Mám zájem takřka výlučně o práci z domova (nebo v Pardubicích na částečný PP). Myslím, že v 2021 už by to díky koronaviru a přistěhovalecké krizi za humny mohlo dokonce i v Čechách konečně jít. Infrastruktura a SW pro to existovaly již po roce 2001.

Website digitalnicestovatel.cz
Mail dc@digitalnicestovatel.cz

DC
DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Nechápu, proč se ke sportovcům chováme jako k hrdinům jen proto, že umí kopnout do míče. Je to divné. Jen si myslím, že sport je stupidní a každej kdo ho má rád, je daleko menší člověk.
z filmu Trainwreck 2015, DigCest