DC

O autorovi

Je mi mírně přes třicet let, prošel jsem celou vertikální strukturou školství českého se zkušeností švýcarskou a rakouskou. Studoval jsem systémové inženýrství a informatiku ve veřejné správě. Zvídavou, neustále se vzdělávající povahou se považuji především za gymnazistu. Odtud také plynou moje hlavní témata – rozbor dvou přístupů ke školství, dva evropské jazyky, počítačové hry, vojenské technologie, rozkrývání záhad tohoto a jiných světů, hraní elektromechanické rulety, humor Divadla Járy Cimrmana a především vše to nějak zkloubené dohromady pomocí digitálních technologií.

U kabelovky jsem si už před lety objednal balíček výhradně dokumentárních TV programů, které mám zapnuty a poslouchám od počítače jako rádio po celý den již léta. Mezi mé nejoblíbenější kanály se řadí Viasat History, Viasat Explorer, Discovery Science, Spektrum, poněkud silně populistický History Channel už ne, a především král veškeré seriózní dokumentární tvorby National Geographic.

Jsem silně neromantický, exaktní typ, schizoidní osobnost, zajímám se pouze o zdroje faktů, razím názor, že beletristická literatura a dějové filmy jsou úplně zbytečné. "Když se chci bavit, mám dokonalé PC hry, jinak se potřebuji vzdělávat."

Hlavním důvodem je v sekci záhad nastínit čtenářům, kteří nekriticky hltají záhadologický zábavní průmysl, co z témat a do jaké míry by skutečně bylo možné a vtipnou nenucenou formou je nenápadně přivést k závěru, že možné z toho není prakticky nic. Potkávám totiž čím dál více lidí, jimž jako by chyběl střízlivý odhad. Dále chci trochu píchnout do vosího hnízda zastaralých myšlenkových schémat, do vyvíjení konspiračních teorií, trochu vyvážit proruskou propagandu na youtube a to celé vtipnou formou v duchu Divadla Járy Cimrmana. Zároveň jsem pobouřen tou žní matoucích scénářů a zavádějících myšlenek dovedně podepřených stále lépe vytvořenými falešnými důkazy, ruku v ruce se stále pokročilejší a dostupnější počítačovou technikou.

Zatím jsem zde nezřídil diskusní fórum, protože zase tolik času nemám, musel bych stanovit placené moderátory, k čemuž nemám peníze ani chuť. Ale co není, může časem být. A jak by řekl Jára Cimrman: Loni jsem musel propustit i ty dva placené animátory, co mi fingovali v čekárně nával!

Cimrman - loni jsem musel propustit dva placené animátory

CV

M.D. (jméno nechci publikovat na otevřený web, Pardubice)

Gymnázium, Pardubice,
Bundesoberstufenrealgymnasium, Feldkirch (AT),
Systémové inženýrství a informatika ve veřejné správě, FES, UPCE.

Novou vášní se mi stává Lua, Python a MongoDB, bohužel nemám dost příkladů z reálného světa, které by se daly pomocí nich vážně programovat.
Takže mojí trvalou vášní je PHP/SQL,SQLite/XML a vývoj vlastního CMS, jímž je poháněn tento web.

Dále Linux, Apache server a věci s hostingem spojené, samozřejmosti jako HTML, CSS layout, grafický design a Office asi nemá smysl zvlášť zmiňovat.

Dělám v: Dreamweaver, Netbeans, VS Code, SQLiteStudio, DataGrip, Paint Shop Pro, Fireworks.

Neberte mě jenom jako tvůrce webu

Cítím se silný i v autorské, rešeršní, překladatelské činnosti a to v tématech nejen z počítačového světa, ale i z jiných technických, přírodovědných i humanitních oborů.

Kdysi jsem byl nucen dokonce překládat latinu do němčiny. Tehdy jsem mohl i simultánně překládat ČJ do NJ/AJ, mohu však zpětně znovu dotrénovat.

ŽL: Tvorba SW a poskytování poradenství v oboru HW/SW (2004-2011).

Státní zkouška z jazyka německého, 2. stupeň, 2003

Viděl bych se např. jako ideální počešťovatel, tvůrce podkladů obsahu z reálného světa, či aspoň recenzent PC her.

Ve výše popsaných směrech jsem připraven naučit se cokoli.

Životní postoj: "Nouze je matkou tvořivosti".

Jsem plný invalidní důchodce.
Mám zájem takřka výlučně o práci z domova (nebo v Pardubicích na částečný PP).

Website digitalnicestovatel.cz
Mail dc@digitalnicestovatel.cz

DC

Portál vojenských technologií,
nejnovější přírůstky:

Bojové vozidlo pěchoty (IFV / ICV / AFV / APC)

APS- Arena
Přetlakový systém CBRN ochrany
APS- Rheinmetall ADS
STANAG 4569
Adaptiv

Samohybné dělostřelectvo (SPG / MLRS)

Jobaria JDS MCL
Dělostřelecký lokátor radar
PULS
DF-12 / M20
Khan MCL

Bojové vrtulníky

Stub wing, Hardpoint, Pylon, závěsník, raketnice, pumovnice
HIRSS - Potlačení infračervené stopy vrtulníků
Fenestron - krytý ocasní rotor
Semi-active radar homing (SARH)
LANTIRN

Systémy protivzdušné obrany (AA)

Hypersonická zbraň "kluzák"
High energy laser (HEL)
Peresvet
MANPADS - Ručně odpalované protiletecké systémy
Sky Dragon 50 GAS2

Tanky a protitankové technologie (MBT / LT / AT)

Plynová turbína
Vícepalivovost
NAMICA / Sarath
Leclerc XLR
T-90 MS / SM

Průzkumná vozidla a lehké transportéry personálu

Pojmy a technologie války

DC | ▾ Portál vojenských technologií |
▾Ostatní články |
▾ Organizační

Stává se, že hlouposti, které se hodí do povídání novinářů, přebírá veřejnost a sama je dále šíří. A to je potom bolestné a špatně se tomu čelí.
doba postfaktická