1. DC
  2. Organizační

O webu

Cítím se požehnán tím, že mohu tvořit toto website čistě ve svém duchu.

Vítejte na soukromých stránkách třicetiletého pozorovatele dění kolem sebe. Posledních pět let života jsem revidoval texty, které jsem už kdysi publikoval na různých svých studentských webech. Během toho jsem shledával, jak mi pod rukama vzniká snad nekonečná záplava dalších upřesňujících článků (nikoli z tasemnice). Jde mi o to samé, o co každému publicistovi, tedy šířit pravdu, jak ji sám vnímám a svým vlastním způsobem. Hlavní výhodu spatřuji v tom, že nejsem nikomu zodpovědný, nikdo mi to nezadává ani nekontroluje, takže zde podle svého pravdivě hlásám, co považuji za důležité k nasměrování ostatních určitým směrem.

Realitu života vidím z pohledu atlantické středopravicové společnosti na prahu třetího tisíciletí v Evropě.

Usiluji o postihnutí témat, ke kterým jsem se v průběhu života sám dostal a nějakou dobu u nich zůstal a to buď čistě vinou vlastního zájmu nebo náhodou nebo i nuceně (škola, životní okolnosti). A stejně jako řekl Zdeněk Svěrák v Cimrmanově hře Akt: "Chtěl bych se na danou problematiku podívat úsměvnou až vtipnou formou."

Cimrman: Úsměvnou až vtipnou formou

V duchu Járy Cimrmana

Svoje články píši s cimrmanovským nadhledem a typicky českým smyslem pro bizarnost.

"... Profesor Seiner, když se ujistil, že mu ostatní cestující v kupé nevěnují pozornost, nenápadně se k Cimrmanovi naklonil a téměř se dotýkaje ústy jeho tváře důvěrně mu sdělil, že si ze své výpravy přiváží pravou, v Evropě zatím ještě neznámou asijskou chřipku. Tento přední badatel v problematice lidské dlouhověkosti posléze zemřel ve svých šedesáti letech nedočkav se vydání své knihy Žijme zdravě do sta let.

Cimrman: Asijská chřipka, zemřel nedočkav se

Pokud vás následující úryvek ze hry Divadla Járy Cimrmana zanechal vlažnými, tak prosím neprodleně opusťte můj web. Nebude vás to tu bavit.

A pokud máte na palici dredy, tetování nebo se jinak podobně vymykáte, pak vás to tu také nebude bavit, neboť právě na vás si neberu servítek a rozhodně si nepřeji, abyste právě vy dotvářeli obec mých čtenářů. Na svých stránkách potírám tmářství, zpátečnictví, buranství, náboženství a veškeré alternativní či experimentální směry. Prosazuji jemnou, vtipnou a dobromyslnou progresi ruku v ruce s konzervativním přístupem k chápání světa, jak jsem poznal v mládí ve Švýcarsku a jak jej nadšeně popisují všichni navrátivší se z pobytu v západní Evropě.

Konzervativní je to, co funguje. Vymítám alternativní směry a volnomyšlenkářská hnutí (např.: komouše, rastafariány (dredaře), náboženské poděšence, ezoteriky, zemanovce, kšiltovkáře se satelitem na hlavě, chlapy co mají na hlavě deku (fotbalistický účes) apod.), protože v historii tito vždy předcházeli dlouhému úpadku poté, co se většinově prosadili, aby to následně odkecala spousta generací, něž se to opět napravilo. Přitom si namleli hubu úplně zbytečně.

Chyběl jim jen zdravý vhled do věcí. Kdyby určité tendence včas utlumili a jiné vhodně popostrčili, nemuselo se to vůbec stát. Takže tolik k obecnému důvodu, proč stránky vůbec vznikly. Sekundární pohled je ten, že mě prostě baví vyvíjet vlastní PHP/SQLite aplikaci, která tento web pohání a všechny články se dají brát pouze jako úlitba divákovi, aby tu vůbec něco bylo, když už je to jednou naprogramováno.

Odkud čerpám

Zdroje čerpám nepřekvapivě ze světového internetu, z ustavičného sledování dokumentárních kanálů, lokální dění z nevyčerpatelné studnice - geniálního ČT24, globální dění ze CNN, všechno možné z počítačových her, humor od geniálního Smoljaka, Svěráka, Járy Cimrmana a Zdeňka Izera. Tedy výlučně z digitálních médií a proto jsem zvolil název domény Digitální Cestovatel.

Od mladých pro mladé

Už kolikrát jsem rozmýšlel dávat zkritizovat článek před jeho publikováním rodičům, či prarodičům, ale vždy jsem si to nakonec rozmyslel, protože tihle starší lidé 40+ prostě vyrůstali v jiné době a vidí spoustu životních souvislostí arci jinak. Takže pokud bych publikoval svoje články pod jejich dohledem, nebylo by to zdaleka tak vtipné, tím méně pravdivé. A ruku na srdce, vždy když jsem šel do životní situace řízen jejich radou, dopadlo to vždy tou nejhorší variantou, jakou mohlo. Jít tam nepřipraven nebo jak mi velela intuice, dopadlo by to možná lépe.

Jelikož předpracovaných textů mám stovky stran a život neustále píše další, hodlám sem dodávat minimálně dva články týdně od začátku website v květnu 2015. Takže nezbývá dodat než: Zůstaňte naladěni!

Zdroje

Volby do Evropského parlamentu v Česku 2014. Rozličná předvolební vysílání. ČT24. Léto 2014.

Divadlo Járy Cimrmana. Akt (divadelní záznam). Dir. Ladislav Smoljak. 1997. DVD. Bontonfilm 2002.

Divadlo Járy Cimrmana. Lijavec (divadelní záznam). Dir. Ladislav Smoljak. 1997. DVD. Bontonfilm 2002.

Vlastní život DC.

  1. DC
  2. Organizační

Portál vojenských technologií,
nejnovější přírůstky:

ART, SPGH
Samohybné dělostřelectvo

T5 Denel

VLAP

SR5

AR3

T-300 Kasirga

IFV, APC
Bojová vozidla a transportéry pěchoty

Adaptiv

Borsuk

Stryker DVH (Double V-Hull)

Stryker Dragoon

Rosomak KTO

MBT, LT
Hlavní bitevní tanky

Griffin III

Ejektor zplodin výstřelu

Thermal sleeve

EMBT

Kaplan MT / Harimau

Ozbrojené vrtulníky

Z-10 / CAIC WZ-10

T129 ATAK

H225M Caracal (EC725)

Rotor a počet listů rotoru

Wire strike protection system (WSPS)

Recon, IMV - Lehká vozidla
a transportéry personálu

Caiman MRAP

RG35 6x6

Mosquito HMV AFV-420P

RG33

AJBAN LRSOV

AA, SAM, SPAAG
Prostředky protivzdušné obrany

dolet, dostřel, dosah

Střely s plochou dráhou letu

Goalkeeper

Skyshield

Type 09 SPAAA

Technologie a pojmy
vojenských prostředků obecně

výbušina vs. výbušnina

Optical camouflage

Counter-insurgency (COIN)

Muzzle brake - úsťová brzda

Digitální mapy

▾ Portál vojenských technologií |
▾ Home |
▾ Divácký výzkum |
▾ Organizační |

"I cesta neúspěchu může být dlážděna dobrými úmysly."
- z dokumentu o haváriích jaderných elektráren