Upírství (2); dodatek

V moderním slova smyslu je upírem sprostě člověk, kterému ve vhodnou dobu na diskotéce či ve filmu vyjedou umělé tesáky. Jde buď o stoupence pop-kulturního hnutí, upírského vraha či filmovou postavu. V každém případě však ztratil vše ze své hrůzné podstaty celého minulého tisíciletí.

Přitažlivost příšer, zombie to holt nejsou

Historička filmů Dr. Elizabeth Miller se nám domnívá, že ze všech příšer ztvárněných literaturou a ve filmech je Drákula nejpřitažlivější, protože má lidskou podstatu. Obsahuje něco, s čím se můžeme identifikovat. Je to sice fantazijní bytost, ale jejím prostřednictvím unikáme strachu ze smrti. Upír dle jejích slov ztělesňuje představu věčného života. Stačí se jen napít krve a budete žít věčně a k tomu s nadlidskou silou. Tento efekt je posílen četností oněch filmů. V každém totiž Drákulu propíchnou kůlem a v dalším opět existuje.

Psychologický efekt živého pseudoupírství mládeže

Věc se má bohužel tak, že v nejmodernější éře a vlastně kvůli filmům natočeným na motivy románu Dracula, kterých je na světě přes 250 a další se zřejmě točí, jsou upíři vnímáni jako jasně atraktivní. Např. odporný Nosferatu, děsivý roznašeč moru, jehož pouhé vyslovení znamenalo ve 14. století hrůzu, byl posledním děsivým a naprosto zrůdným upírem ztvárněným v německém filmu (1922), jak jen živá mrtvola má být. Bohužel později jsou hráni mladými atraktivními herci, ještě jsou ve filmu bohatí a mocní, prohánějí se luxusními auty, bydlí v luxusních sídlech, ještě mají zvláštní záhrobní moc, bohužel to vše lidem hlavně mladým připadá sexy. Podle středověkých měřítek by dnes představovaný upír působil přímo jako pornografie. Nejnovější filmoví upíři dokonce stvořili nový subžánr filmu a literární typ démonický milenec. Oni filmaři vlastně neměli na výběr, protože jinak by museli propagovat nekrofilii.

Živí deviantní upíři až vrahové kanibalové

Dr. Leonard George, psychiatr zabývající se analýzou mysli deviantních vrahů, potvrzuje, že se odsud rekrutují násilníci, úchylové, vrahové a okultní gangy častěji než z neorganizovaných neupírských kruhů. Lékařsky se vampirismus nazývá Renfieldův syndrom. Obvykle to začíná v dětství při nehodě na kole, kdy si dítě uvědomuje, že pití krve, kterou si z rány strká do pusy, může být vzrušující. Později to přestupuje na autovampirismus, neboli chuť pít vlastní krev. Dále to může přecházet až k zoofagii - konzumaci zvířat a jejich krve, dále v pravý vampirismus - pití krve cizích lidí. Někteří dospělci se dokonce vloupali do nemocnic, kde jim vyžahli část krevní banky. V extrémním případě se to zpravidla až u starších mužů (40+) dokáže vyvinout v masové vraždění pro upírství a kanibalismus. To když už jim zvířecí maso a krev nepřipadá jako dostatečný stimul. Nakonec od (60+) tu máme proslulé vitální monstrózní staříky, jejichž vyšinutost jako Eda Geina, či Alberta Fishe, je tak dokonale maskována, že byste ho klidně přivedli k sobě na večeři a večer mu nechali hlídat děti. Přitom jde o sexuální kanibaly, nekrofily a sadisty jakékoli zrůdnosti, co vás napadne.

Albert Fish byl známý tím, že si připravoval na cibulce prdelky mladých děvčat, udržoval dopisové kontakty s rodiči zavražděných dokud se na to nepřišlo. Teprve po velmi osvobozující popravě na elektrickém křesle, na kterou se těšil jako na poslední nejvyšší vzrušení, se přišlo na to, že měl okolo konečníku zapícháno do hloubky těla přes dvacet železných jehel.

Nezůstávejme jen u Ameriky, kde se deviantní monstra stávají mediálními hvězdami, spisovateli, zpěváky a sexuálními symboly s tisíci dopisovatelek (např. Richard Ramirez - krásný vrah). V každém státě světa by se jich několik našlo a statisticky jich nejspíše všude na světě bude zhruba stejně (Čikatilo a spol). Dále se o nich nechci šířit, neboť dělám rozbor jevu upírství, ne vrahů.

Proč se např. zastaví provoz na dálnici při autonehodě? Protože lidé chtěli spatřit červenou. Jako člověk lidský jsme se vyvíjeli 200 až 100 000 let do dneška, a barva krve pro nás mohla znamenat nebezpečí, především však vyhraný boj či hlavně kořist masa na dlouhé týdny na dno jeskyní k ledu. A na to se celý kmen včetně nejmenších těšil, jako na smilování bóží. Protože, kdy se zase příště podaří ulovit mamuta? Dr. George dodává už jen, vyhněte se jakémukoli styku s krví partnera při sexu, mohli byste se nakazit HIV. Třeba HIV zasažený komár, který má v sobě virů statisticky málo, defakto riziko nakažení nepředstavuje. Pokud byste se však věnovali upírskému sexu, kde je množství virů značně vyšší, raději to na náhodných upírských párty nedělejte.

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Kdo šlápne do lejna, musí si umýt nohu.
africké přísloví