Kurganets-25

Kurganets-25
Tracked IFV and APC
Ruské pásové obojživelné vozidlo pěchoty

Vozidlo bylo vyvíjeno po roce 2010 společně s tankem Armata a má za úkol nahradit řadu vozidel BMP po roce 2017. Jeho základem je podvozek Armata Universal Combat Platform, avšak vozidlo je konstruováno jako lehká varianta už tak lehkého tanku Armata. K dostání je ve dvou variantách jako spíše transportér nebo spíše bojové vozidlo pěchoty. Jako vždy u Rusů existuje nespočet variant vozidla výzbrojí se lišících. Jsou to tedy různé kombinace 30 mm kanónu na dálkově ovládané věži, 7.62 mm PKT kulometu a soustavy protitankových řízených střel Kornet-EM. Plánují se i verze protiletadlová (SPAAG) a verze s tankovým 125 mm dělem. Motor o výkonu 800 koňů dává vozidlu skvělý poměr výkonu k hmotnosti 32 koně na tunu. Kurganets-25 má 360stupňové pole aktivní ochrany jako tank Armata.

Specifikace

Hmotnost 25 tun, posádka 3 členové obsluhy plus 8 míst pro vojáky, poměr výkonu k hmotnosti 32 koňů na tunu, rychlost 80 km/h, vodou 10 km/h.

Zdroj

Kurganets 25. Military-Today.com. Web. 2016.
<http://www.military-today.com/apc/kurganets_25.htm>

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Když dokážeš z přistání odejít po svých, bylo to dobré přistání. Když dokážeš letadlo použít ještě druhý den, bylo to vynikající přistání.
Chuck Yeager