Tigon 8x8, 6x6

Jihokorejský IFV stíhač tanků

Jihokorejský výrobce Hanwha Defense Systems 2018 představil prototyp svého vozidla Tigon 8x8, které je dalším rozvinutím své šestikolové varianty. Jedná se o prototyp, který co nevidět začne být vyráběn. Na časové ose je následníkem vozidla Black Fox výrobce Doosan.

Je u něj počítáno s využitím zbraňové věže CMI pro 105 mm děla, půjde tedy o řešení, jemuž se říká stíhač tanků, s maximální palebnou silou a pohyblivostí při nižším pancéřování. Tigon 6x6 je limitován pouze 90 mm kanónem. Počítá se také s klasickou IFV variantou s 30 mm kanónem a 12,7 mm kulometem.

Hmotnost 8x8 varianty se pohybuje mezi 32-34 tunami, čímž vzrostla o polovinu z 22 tun oproti šestikolové. Nutnou obsluhu obstarávají dva členové posádky, přičemž vozidlo může převážet devítičlenný výsadek. pohyblivý je díky 600 hp motoru s automatickou převodovkou, což mu dovoluje silniční rychlost 100 km/h a maximální dojezd 800 km. Korba sedí na lichoběžníkové nápravě. Po úpravě může být Tigon obojživelný a záďové trysky ho ženou rychlostí 8,5 km/h v plavání vodou.

Zdroje

https://www.armyrecognition.com/dx_korea_2018_news_official_show_daily/dx_korea_2018_tigon_8x8_armored_vehicle_unveiled_by_hanwha_defense_systems.html

http://www.army-guide.com/eng/product5985.html

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Člověk se poučuje ne tím co slyší, ale tím, co vidí.
japonské přísloví