Tiger TRG-300

Multiple launch rocket system
Turecký dělostřelecký raketomet dlouhého dosahu

Raketový systém TRG-300 byl vyvinut tureckým Roketsan do 2015. Nese název podle raket Tiger, které jsou 300 mm široké a pro dosavadní turecké ekvivalenty nabízejí mimořádnou přesnost palby. Mají představovat palebnou podporu manévrovým jednotkám na bojišti za dne i noci ve všech podmínkách počasí. TIGER bude operovat častým střídáním pozic mezi jednotlivými výstřely metodou shoot'n'scoot.

Řízené střely Tiger dokáží zasahovat cíle vzdálené 30 až 120 km. Jejich navádění je uskutečňováno inerciálně a také pomocí GPS. Odpalovány jsou z vícerážového mobilního odpalovače MBRL nebo MCL rovněž od výrobce Roketsan. Systém Tiger je dle vlády důkazem tureckých schopností inovovat a ztělesňuje zbraňový systém rovný svým západním špičkovým ekvivalentům.

Hmotnost jedné rakety je 585 kg z čehož 105 kg připadá na bojovou hlavici. Rakety letí na tuhé palivo a nesou tříštivotrhavé hlavice, které jsou po výbuchu smrtící do okruhu 70 m. Kruhová odchylka v přesnosti dopadu na cíl je pouze 10 m. Roznětka je spouštěna kontaktem nebo v blízkosti k cíli.

Rakety Block II mají nižší dosah 90 km zato nesou větší nálož 190 kg.

Zdroje

http://www.roketsan.com.tr/en/product/trg-300-tiger-missile/

http://www.milscint.com/en/roketsan-provides-high-precision-to-300-mm-missiles-through-tiger/

http://www.roketsan.com.tr/wp-content/uploads/2016/12/TRG-300ING-email1.pdf

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Revoluce není žádný dýchánek.
Mao ce Tung