Tien Chien (TC-2N)

Medium-Range Air Defense System; Ship-Based
Taiwanský námořní protivzdušný raketový systém

Tien Chien-2N je kontinuálně vyvíjen pro taiwanské námořnictvo jako prvek protivzdušné ochrany středního dosahu. Všechny odpalovače jsou umístěny na lodích. Tien Chien-2N představuje střední vrstvu ve vrstevnatém modelu protivzdušné obrany. Má krátký reakční čas a vysokou pravděpodobnost intercepce.

Rakety nesou název Tien Chien-2, jsou dvoustupňové s vektorováním tahu a s aktivním radarovým navaděčem v hlavici. Byly vyvinuty taiwanským národním institutem pro vědu a techniku. V 80. letech byly vyvinuty střely TC-1 s tepelným naváděním ve dvou spektrech. Nynější TC-2 byly vyvíjeny od 1994 a námořní systém odpalovačů s nimi byl představen veřejnosti až 2005. TC-2 jsou naváděny radarově, mají inerciální navigační systém a ve střední fázi letu jsou naváděny datalinkem z pozemního radaru. Poté se přepnou na vlastní aktivní navádění v koncové fázi letu. Mají schopnost sledovat více cílů a jsou do vysoké míry odolné vůči rušení. Samotný radar v hlavici má detekční vzdálenost 9,3 km. Raketa je dlouhá 4 m, váží 350 kg a maximální vzdálenost jejího cíle je 15 km. Může postřelovat jakékoli vzdušné cíle včetně protilodních střel. Existují ještě další dvě varianty této rakety: protiradarová a ze vzduchu odpalovaná. O systému toho není známo příliš.

Zdroje

https://missiledefenseadvocacy.org/air-defense/air-defense-of-u-s-partners/allied-air-defense-systems/tien-chien-2n-tc-2n/

https://en.wikipedia.org/wiki/Sky_Sword

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Boj s ďáblem je těžký a věčný.
nedoceněný český film Svatba upírů