Salamander (Streit)

8x8 amphibious armored vehicle
Kanadské 8x8 obrněné vozidlo / transportér

Kanadská Streit Group odhaluje v 2019 další ze svých osmikolových taktických náklaďáků, tentokrát je to Salamander AFV.

Salamander je navržen pro méně intenzivní mise než Hurrican a to mírové mise, eskort konvojů a převoz jednotek né přímo na bojiště. Jeho určujícím znakem je unikátní konstrukce s motorem vzadu a s nízkou siluetou. Vpředu má jedno velké okno dělené na dvě části pro posílení ochrany a sklo je samozřejmě pancéřové. Podobně jako ruská vozidla z let 90. má jedny velké boční dveře vprostřed po každé straně korby.

Balistický pancíř je konstruován proti průbojnému střelivu 7.62x39 mm z ručních zbraní a proti střepinám dělostřelectva z 30 m. Podlaha má vydržet výbuch o síle ekvivalentu 8 kg TNT. Ochrana se tak pohybuje na STANAG 4569 levelu 2 až 3.

Kromě řidiče a velitele pojme vozidlo výsadek 8 plně vyzbrojených vojáků. Na střeše může být montováno množství typů zbraňových stanic, vesměs pro kulomety ráže 7,62mm.

Pohon tvoří 8,9 l vznětový motor Kamaz spárován s manuální osmistupňovou převodovkou. Salamander je plně obojživelný, při plavbě poháněn vodní tryskou standardní rychlostí 10 km/h.

Zdroje

https://streitgroups.com/salamander-afv/

https://armyrecognition.com/idex_2019_news_official_online_show_daily_partner/idex_2019_streit_group_unveils_salamander_8x8_amphibious_armored_vehicle.html

https://militaryleak.com/2019/06/08/streit-group-salamander-afsv-8x8-amphibious-armored-vehicle/

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Následujíc svit slunce opustili jsme starý svět.
z nápisů na Kolumbových karavelách