LAV-FSV

Light Armoured Vehicle - Fire Support Vehicle
Kanadské pěchotní vozidlo palebné podpory

2018 odhalila americká General Dynamics Land Systems novou variantu kanadského kolového 8x8 pěchotního vozidla LAV.

FSV využívá klasický návrh rodiny LAV s řidičem vpředu vlevo a motorem vedle něj. Obslužná posádka je složena ze tří členů a výsadek čítá čtyři muže výsadku.

Připomenu, že kanadské LAV vychází z U.S. Strykeru, avšak LAV 700 a FSV má větší korbu z celosvařované oceli s kompozitním pancířem, na nějž se nechá přidat ještě klecový či reaktivní pancíř.

LAV FSV je vyzbrojeno zbraňovou věží Series 3000 od belgické CMI Defence a vyzbrojeno 30 mm kanónem a spřaženým 7,62 mm kulometem. Věž je vybavena denní a tepelnou elektroptikou. Tato věž dovoluje používat kanóny až do ráže 50 mm a vozidlo podporuje i věže s ráží kanonů do 105 mm a s raketovými systémy.

Posádce nechybí filtroventilační CBRN systém ochrany, ale také je na palubě přítomen systém CBRN detekce, granátomety vícespektrální kouřové clony a samozřejmě automatické hašení.

Při bojové hmotnosti 28,1 tun je vozidlo poháněno diesel motorem Caterpillar C13 o výkonu 700 koňů s automatickou převodovkou Allison 2800.

Zdroje

https://defence-blog.com/news/general-dynamics-unveils-lav-fsv-light-armoured-vehicle.html

https://www.armyrecognition.com/march_2018_global_defense_security_army_news_industry/new_lav-fsv_8x8_armored_adef_2018_defense_exhibition_saudi_arabia.html

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Nová vědecká pravda nevítězí tak, že oponenty přesvědčí a ukáže jim světlo, ale spíše tak, že její oponenti postupně vymřou.
Max Planck