LRV 600 (Supacat)

Supacat LRV 600
Light Reconnaissance Vehicle
Britské lehké průzkumné vozidlo

Fungl nové britské hlídkové a průzkumné vozidlo bylo odhaleno veřejnosti teprve 2017 a má být výkonným zpestřením pro speciální jednotky, ostrahu hranic a ozbrojený průzkum.

Jeho základem je kolový podvozek Land Rover Discovery, který může být posádkou konvertován do konfigurace 4×4 nebo 6×6 podle potřeb mise. Výrobce se chlubí maximální užitnou zátěží 2350 kg, která má být o polovinu vyšší než u předchůdce LRV 400 Mk2. Vozidlo se pyšní mnoha moderními samozřejmostmi jako jsou dojezdové pneumatiky, Pinnacle compass, infrakamery vpřed i vzad, plachtová střecha, dálkově ovládaná zbraňová věž, 12 V a 24 V samostatný zdroj energie, vyprošťovací naviják, typicky britským doplňkem je palubní vařič vody na čaj, který Britové montují i do tanků, dále disponuje technologickými inovacemi jako jsou infračervené světlomety a další drobnosti.

Má dvě zbraňové pozice pro širokou škálu kulometů a pro laserově naváděný raketový systém Fletcher, schopný zaměstnávat cíle do vzdálenosti 6,5 km. Pro navýšení schopnosti přežití na bojišti může být vybaven dvěma zadýmovacími granátomety a dodatečným pancířem.

Klíčovou věcí je pohonná jednotka - turbo-diesel motor o výkonu 256 koňů udílející vozidlu výkon neuvěřitelných 46 koňů na tunu a dovolující max. rychlost 160 km/h. Samozřejmě nechybí volitelná výška vozidla podle terénu. Je schopno zdolávat svah 60% při 40% bočním sklonu. LRV se dokáže brodit do 75 cm výšky vodního sloupce a jako nejdůležitější požadovaná vlastnost je přepravitelnost uvnitř letounů včetně vrtulníků CH-47 Chinook (strategická mobilita).

Specifikace

Navržen 2017; hmotnost 3,15 tuny; délka 5,63 m; posádka 4; turbo-diesel 256 bhp, max. rychlost po silnici 160 km/h; max. dojezd 800 km; kulomety, raketomet Fletcher.

Zdroje

https://supacat.com/products/lrv/lrv-600/

https://supacat.com/wp-content/uploads/sites/3/2017/08/Supacat_LRV-600_Datasheet_08-17_v2-13.pdf

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Očekávaný zisk z výlučného postavení vlastníka patentu je stimulem pro snahu vynálezců přesto, že se v drtivé většině případů nedostavuje ekonomický efekt.
Abraham Lincoln