Ruleta: několik zásad jak zůstat v plusu a mírně růst

Tak jako nikdo na internetu vám samozřejmě neřeknu jak stále vyhrávat, jednak takový postup neexistuje a jednak by nebyl sdělitelný. Záležel by na konkrétním stroji, okolnostech a vnímání jednotlivce. Řeknu vám ale vlastnoručně objevená pravidla, ktera mi pomohla si ruletou trvale přivydělávat.

Připomínám, že vše, co o ruletě píši, se týká strojové rulety. S živým krupiérem bych nikdy nehrál.

Když člověk dobře pozoruje a přemýšlí, je schopen si časem na konkrétních strojích vypilovat konkrétní metody, které musí podle aktuální situace pružně obměňovat a především umět právě nastalou situaci včas rozpoznat.

Definice cíle

Stoprocentně vyhrávat legální cestou nelze, to by už zakrátko žádná ruleta neexistovala. To se jenom tak lidově říká. Skutečný úspěch bych popsal spíše jako minimalizování proher nebo zůstání v mírném růstu. Když už to hodně nejde aspoň zůstání v plusu.

Samotný úspěch ve hře tkví přesně v obrácených skutečnostech, než o jakých panuje všeobecné povědomí. Čím nudnější a všednější pocity ve vás hra vzbuzuje, tím jste úspěšnější. Například: Čím více se v daný okamžik rozvášníte, ať už velkou výhrou/prohrou nebo nadějným očekáváním, tím hořčí skutečnost je právě na spadnutí.

Pravidla profesionálního hráče

 1. Spokojit se s málem: Klíč k dlouhodobému růstu je neriskovat moc. Nenechte se ošálit remcáním ostatních, že, kdo neriskuje, nevyhraje. Nesnažte se v jedné seanci ani v jednotlivých kolech vyhrát mnohonásobek vkladu/sázky. To se vám povede jednou z deseti pokusů. Nevěřte těmto řečem. Lidem se to sice skutečně stalo, ale je to jediný případ, který si pamatují. O těch desítkách proher se vám nezmíní. Ideální udržitelný poměr je výhra 1 až 2,5 násobek vkladu na kolo/seanci. To se dá celkem lehce zvládnout skoro pokaždé.
 2. Vědět kdy odejít: Jakmile máte vyhráno 1 až 2,5 násobek vkladu, sebrat se a odejít. I když to v tu chvíli vypadá nadějně. Jakmile chcete víc nebo se dlouho klepete na místě, vyberte peníze a zkuste to zítra. Mám odzkoušeno, že při jakékoli taktice hraní se s výhrou nad 1až2 násobkem vkladu silně zvyšuje možnost prohry. Tedy na 100%, až 250% vkladu do plusu se většinou dostanete rychle a spolehlivě. Jakmile však chcete víc, ruleta vás nahoru nepustí a nepustí. Naopak zazamenáváte vyšší počet prohraných kol. To samé platí, pokud se dlouho tetelíte na místě.
 3. Když to ten den nejde, vybrat svůj vklad nebo i méně. Když to fakt nejde, snažte se vybrat cokoli, třeba mírnou prohru. Za každou cenu minimalizujte úplnou prohru, která nastává, když prohrajete 100% (1násobek) vkladu. Např. Když jste vložil pětistovku a po hodině hraní máte na kontě pouhé dvě stovky, vyberte je. Nedovolte si hrát metodou všechno nebo nic a prohrát celý svůj denní vklad. Zrovnatak když vidíte, že to nejde, vyberte klidně svůj vklad (jakobyste nehráli, remíza) a přijďte zíra. Prohraný čas je to jediné, co je nevratné.
 4. Ovládnout se a nikdy nerefinancovat! Nikdy tam po prohře vkladu neházejte další prachy ve snaze dostat to zpět! To je základní chyba amatérů, na kterých si ruleta smlsne. Když vám to ten den nešlo, nic se na podmínkách nezmění. Ruleta vám znovu sežere nové prachy a prohrajete je úplně stejně jako ty první. Odejít s prohrou a přijít druhý den. Tato zásada mi ušetřila hodně peněz a možná jen díky ní jsem v trvalém plusu. Naopak lidí, kteří jdou po prohraném vkladu ihned do bankomatu a zkouší to dál v bláhové naději, že se jim to ještě ten den vrátí, jsou těžce mimo! Takových jelimanů jsou plné hřbitovy!
 5. Zapisujte si svoje statistiky na papírek a doma sázejte do excelu a počítejte analýzy. S excelem je to jednodušší než bývalo kdykoli předtím a mnohé vám to poodhalí. Počítačově zdatnějším doporučuji programovat si vlastní simulátory sledovaných situací.
 6. Chodit klidně i dvakrát denně a vyhrávat třeba jen po stovkách, ale co nejčastěji. To je cesta ke stabilnímu růstu. Rovněžtak nesedět dlouho na jedné seanci. Rozdělit si ji do tří krátkých. Vás to osvěží a ruleta se k novým hráčům s čerstvým malým vkladem vždy chová lépe než k tomu, co tam dlouho sedí s vysokým poměrem současný stav/vklad.
 7. Držet si kladný průměr. V excelu si mj. veďte inkrementální celkový průměr denních přírůstků a sledujte jeho pohyb den po dni. Z jeho trendu v grafu můžete být včas varován že např. v tomto podniku se to mění k horšímu -> změnit lokál. Na dlouhodobém grafu svých minulých výsledků v daném podniku / na konkrétním stroji, časem uvidíte opakující se vzorce. Z nich můžete odhadovat i třeba jestli příští seanci prohrajete/vyhrajete a uzpůsobit tomu vklad. Tímto jsem vypozoroval režimy rulety v týdenní a denní doby kdy je dobré jakou taktikou hrát nebo nehrát.
 8. Výsledky z rulety jsou ideálním námětem pro shlukovou analýzu dat. Denní inkrementální průměr vám ukazuje kolik jste v průměru za celou dobu vyhrál denně. Jeho srovnávání s absolutní hodnotou dané seance vám ukazuje že např. v tomto podniku se to za poslední tři týdny pořád zhoršuje. Nebo pokaždé, když jsem v poli jedné taktiky zkoušel nárazově taktiku jinou, jsem prohrál -> posouvá vás dál, čemu se věnovat a co opustit. Je to prostě bussines intelligence. Studenti IT VŠ zde mají navrch co do chápání strojového myšlení a analýzy posbíraných dat.
 9. Nehrát každé kolo/ neopakovat tvar sázek: Myslícímu člověku je hned jasné, že ve hře, která je založena na náhodě, se nemůže dát vyhrát opakováním stejného vzorce sázky po několik navazujících kol. To prostě může udělat jenom blbec! Přesto jsou lidé, kteří nechávají originální tvar sázky a opakují ho několik kol po sobě v bláhové naději, že když jim tento tvar vyhrál jednou, vyhraje jim znovu a znovu. Většinou to dělají hráči automatů (beden), tedy tupci. Na nich se ruleta nasytí a vy si ji potom zkasírujete.

  Švejk: To může udělat jenom blbec!

 10. Toto pravidlo zopakuji ještě jinými slovy pro jeho mimořádnou důležitost: Čekat na vhodnou příležitost. Sám průměrně čekám 5 až 15 kol, abych hrál pouze ta kola, kdy to nanejvýš vypadá, že to padne.
 11. Je dobré znát rozmístění čísel v kruhu nazpaměť. To vám umožní dělat rozhodnutí v posledních vteřinách před ukončením sázek. Začněte třeba se zelenými podle výsečí a pak se doučte celý kruh. Uvidíte, že najednou vám dojdou nové souvislosti, dříve zapovězené.
 12. Neposlouchejte lidi, co hledají souvislosti v padlých číslech. Takových jelimanů jsou také plné hřbitovy! Ty souvislosti jsou pouze v jejich hlavě. Ruleta o žádných neví. Zdánlivé posloupnosti různě barevných, sudých, dělitelných, čísel končících určitou cifrou, jsou pouze vlastností lidského mozku hledat mezi událostmi souvislosti. Na ruletě ale pracují proti vám. Každé nové číslo je stejně pravděpodobné na spadnutí jako jakékoli předchozí a nijak spolu ve skutečnosti nesouvisí. Hráč tak může nasekat velmi nepříjemné chyby, když těmto zdánlivým zákonitostem věří.
 13. Nepůjčovat peníze kolemsedícím pobudům: Jakmile vás někdo žádá o dvacetikorunu, dělá to, aby vás navnadil. Příště vám ji vrátí a pak si od vás vypůjčí "do zítřka" dvoustovku. Toho člověka však už nikdy neuvidíte. Většinou to jsou zhrzení hráči, kteří si právě rozmysleli, že už hrát v životě nepůjdou. Vám nevrácenou dvoustovkou si vtipně pojišťují, aby do daného podniku už sami víckrát nelezli.

Na ruletě prý nic nevymyslíš - toť alibismus líných

Náhodní spoluhráči se mi občas rozpačitě smějí, když mě vidí zakreslovat si na papírek jednotlivé výsledky kol. Ale v dlouhodobém měřítku jsem to většinou právě já, kdo neodchází s prázdnou nebo kdo uchránil svůj vklad, když všichni ten večer prohráli. Ano jejich argument, že na ruletě nic nevymyslíš je i není pravda. Platí na klasických stojacích automatech, kde se opravdu jakákoli hráčská dovednost nedá jak uplatnit. Hra v ruletu je však umění. Kolikrát jsem si při ní už říkal, jak je dobře, že jsem si zadal určitý domácí úkol a dobře se na hru připravil. Časem se mi takovýmto samostudiem zúžil obzor taktik asi na tři, které je třeba dále zdokonalovat a testovat. Ty ostatní jsem zavrhnul buď rovnou jako negativně ověřené nebo jako časově náročné / málo odměňující.

Na pravidlech hry skutečně nevymyslíš nic, pravidla je potřeba pouze dokonale znát a ve vhodné situaci vhodně kombinovat a uplatňovat. Ovšem mnoho toho vymyslíš na svém chování při hře. A jak říkají japonci: Neustálým sebezdokonalováním je dlážděna cesta úspěchu.

cimrman: Ten bude vzpomínat na japonce

Zdroje

Vlastní desetiletá praxe na ruletě

Divadlo Járy Cimrmana. Švestka (divadelní záznam). Dir.  Ladislav Smoljak. 2002. DVD. Bontonfilm 01.12.2002

Poslušně hlásím. Jaroslav Hašek. Dir. Karel Steklý. 1957. DVD. 01.01.2004 Filmexport

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Bohatství nespočívá v mání velkých majetků nýbrž v mání malých potřeb.
Epiktétos