Combat Engineer Tractor (FV180)

FV180 Combat Engineer Tractor
Britské ženijní vozidlo

FV180 CET je specializovaným vozidlem technické údržby. Je pásové, obojživelné, lehce pancéřované. Návrh pochází z roku 1976. Úlohou vozidla je obstarávat přímo na bojišti konstrukce mostů, zákopů, barikád, opravovat silnice, upravovat svahy a břehy a vyprošťovat vozidla uvízlá ve vodě (odtahem nebo navijákem). Naviják utáhne 8 tun a to jak zpředu tak zezadu vozidla.

Vozidlo má již bojem otestován vzduchový filtrační systém NBC ochrany, který poskytuje posádce čistý vzduch v uzavřeném módu v kontaminovaném prostředí. Obojživelný pohon sestává ze dvou vodních trysek po stranách vozidla. Brodit se může do hloubky 1,8 m. Vozidlo je přepravitelné letouny C-130 Hercules.

Posádku tvoří dva členové, motorem je diesel o výkonu 320 koňů, k vlastní obraně nese 7,62 mm kulomet a dva zadýmovací granátomety.

Operují s ním armády UK, Indie a Singapuru.

Specifikace

Posádka 2; délka 7,5 m; hmotnost 19 tun; NBC ochrana; diesel 320 hp; rychlost 56 km/h; dojezd 480 km; zbraně neinstalovány, přichází v úvahu pouze zbraně posádky.

Zdroje

<https://de.wikipedia.org/wiki/Combat_Engineer_Tractor_FV_180>

<https://www.militaryfactory.com/armor/detail.asp?armor_id=949>

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

K sjednocení lidí vlády potřebují vnějšího nepřítele. Když skutečného nemají, vynaleznou si ho, aby nás uvedly do pohybu.
Civilization 6