1. DC
  2. PC Gaming - největší rozměr zábavy

Earthfall Invasion

Nejde o nic jiného než o first-person-shooter řežbu při invazi mimozemských monster podobných jako ve hře Prey.

Jsme čtyři

Váš herní charakter a tři botové. Velmi dobrý koncept, přestřelky jsou neustálé a jako živé. Všichni boti si navzájem pomáhají, kryjí se střelbou a sestřelují nepřátele bezprostředně hrozící vám, když zrovna přebíjíte. Hrdinové - boti jsou velmi soběstační. Léčí se navzájem, léčí i vás. Upgradují si zbraně, upozorňují na příliv monster z určitého azimutu. Upozorňují na nálezy zbraní a medkitů v mapě, upozorňují na nebezpečné typy nestvůr, které po zabití třeba vybuchují nebo vypouštějí jedový oblak.

Hra slušně odcejpá, nepřátel je nekonečno, rychle vás zaplavují a vy je většinou kosíte na jednu ránu. Čas od času jejich příliv ustane a to je chvíle znepokojení. Tušíte totiž, že to je chvilka oddychu a přípravy na něco zlověstnějšího. A také že hned po chvíli následuje další vlna nepřátel mnohem méně zvládnutelná, nebo se objeví supersilné monstrum, které je schopno pokosit vaši družinu celou najednou. Tu si uvědomíte, že v tak frenetické řežbě je zapotřebí trochu taktizovat. Např. šetřit si střelivo do nejsilnější zbraně na tužší protivníky, založit si základnu poblíž ozdravného automatu či opevnit se pomocí barikád na místě, které má co nejméně vchodů a tiskárnu zbraní uprostřed.

Mapy

Herní prostředí čítá snad vše představitelné. Od lesních parků, přes základny v horách, přes labyrinty podzemních kanálů až po podzemní základny z futuristických filmů. Ačkoli se zdá, že herní prostředí je úplně volné, máte jasně vytyčeno, kudy můžete jít. Překážku, kterou byste ve skutečnosti hravě přeskočili, prostě ve hře zdolat nemůžete, tvůrci to tak chtěli.

3D tiskárny jako výdejny zbraní

Čas od času narazíte na 3D tiskárnu, kde si vyberete jednu ze třech možných zbraní, chvíli počkáte a ona se vám vytiskne. Zbraně jsou to klasické jako P90, MP5, AK67, M4 a různé brokovnice s rychlou kadencí.

Lékařský automat

Stejně tak narazíte občas na lékárenský automat, u kterého prostě stojíte, necháte se krásně ozařovat modrým paprskem a tím vás to léčí.

Když jste downed

Když vaše zdraví klesne pod neúnosnou mez, padnete na zem a čekáte, než vás jeden z botů přiběhne uzdravit. Mezi tím můžete aspoň základně postřelovat nepřátele pistolí. Oživení však není samozřejmé. Nějakou dobu trvá a botové se musí sami bránit haldám nestvůr, takže někdy vás oživit nestihnou a vy prostě chcípnete. Daný level potom končí.

Hra má dost dobře odstupňované čtyři stupně obtížnosti, z nich nejlehčí je na takové to domácké rekreační hraní. Nestvůry jsou sice slabé - kosíte je po stovkách na jedné mapě, ovšem vylezou za vámi všude, jsou rychlé a hra je tak trvalým ústupem za současné střelby. Lze také nestvůry na okamžik ignorovat a proběhnout mezi nimi do dalších lokací, přičemž necháte kolegy boty, aby si s nimi poradili za vás.

Přenosné prvky

Zajímavostí jsou přenosné a okamžitě rozestavitelné barikády. Tu vezmete, položíte jako práh do dveří a spustíte. Ona se ihned rozestaví jako kovový plot, přes nějž nestvůry nemohou, dá se však na ně přes něj střílet. Samovysvětlující je mounted gun na stojánku. Někam ho deployujete a máte statický rotačák s vysokou palebnou silou. Dalo by se takto dobře taktizovat, kdyby hra byla v klidnějším tempu. Není to ale příliš zapotřebí , protože hra spočívá v neustálém a rychlém pohybu po mapě. Nepřátelé vám zkrátka nedají pokoje.

Všechny předměty hodné sebrání válící se po mapě jsou bíle vystínovány, takže je v tom ruchu nepřehlédnete. Zbraně, lékárničky, granáty a napalm-granáty. Cíle na mapě také modře září, čili máte výborné situační povědomí a vždy víte, kam máte jít.

Simulátor multiplayeru

Je to dokonalý simulátor multiplayeru. Řekl bych, že u této hry rozdíl mezi single a multiplayer zkušeností asi žádný není.

Je zde systém sbírání zkušeností a rozvoje postavy, ale jenom aby se neřeklo. V tak akční nekonečné řežbě těžko kdo bude rozjímat nad tím, zda vylepšit rychlost nabíjení nebo kapacitu zásobníků. Kór když nábojů i zbraní na výběr je vždy dostatek.

Výborné ale omrzí

Jako bezhlavá střílečka z invaze mimozemšťanů provedeno v svěží grafice a účel plní výborně. Žádný další cíl to nemá, takže rychle omrzí. Něco na způsob Left 4 Dead ale bez zombií. V podstatě je to dost podobné Titanfall 2, jak už i název naznačuje, ovšem záplava nestvůr je nepřetržitá.


Dále ⇒ 

  1. DC
  2. PC Gaming - největší rozměr zábavy

Kapitoly článku:

⟫ 1: Jsme čtyři|  Mapy|  3D tiskárny jako výdejny zbraní|  Lékařský automat|  Když jste downed|  Přenosné prvky|  Simulátor multiplayeru|  Výborné ale omrzí|  

⇒ 2: Zdroj a záplava screenů|  

Portál vojenských technologií,
nejnovější přírůstky:

ART, SPGH
Samohybné dělostřelectvo

T5 Denel

VLAP

SR5

AR3

T-300 Kasirga

IFV, APC
Bojová vozidla a transportéry pěchoty

Adaptiv

Borsuk

Stryker DVH (Double V-Hull)

Stryker Dragoon

Rosomak KTO

MBT, LT
Hlavní bitevní tanky

Griffin III

Ejektor zplodin výstřelu

Thermal sleeve

EMBT

Kaplan MT / Harimau

Ozbrojené vrtulníky

Z-10 / CAIC WZ-10

T129 ATAK

H225M Caracal (EC725)

Rotor a počet listů rotoru

Wire strike protection system (WSPS)

Recon, IMV - Lehká vozidla
a transportéry personálu

Caiman MRAP

RG35 6x6

Mosquito HMV AFV-420P

RG33

AJBAN LRSOV

AA, SAM, SPAAG
Prostředky protivzdušné obrany

dolet, dostřel, dosah

Střely s plochou dráhou letu

Goalkeeper

Skyshield

Type 09 SPAAA

Technologie a pojmy
vojenských prostředků obecně

výbušina vs. výbušnina

Optical camouflage

Counter-insurgency (COIN)

Muzzle brake - úsťová brzda

Digitální mapy

▾ Portál vojenských technologií |
▾ Home |
▾ Divácký výzkum |
▾ Organizační |

"Lidé co si nedokáží najít čas k rekreaci si později budou muset ukrojit čas pro rekonvalescenci."
- Digitální Cestovatel