RMMV TG-MIL (Rheinmetall MAN)

Když je třeba dovézt zboží nebo osoby spolehlivě,  armády využívají militarizovaných trucků. Právě takovým je německý TG-MIL od Rheinmetall, původně civilní komerční náklaďák  od výrobce MAN vyskytující se ve variantách o dvou až čtyřech nápravách. Německá armáda ho bude využívat pro logistické  mise ve scénářích nízké hrozby. 

RMMV TG MIL Je zkratkou Rheinmetall MAN Military Vehicles  a jde o rodinu snad všech kolových vozidel německé armády.  Jak správně tušíte, Rheinmetall se stará  o vojenskou část zařízení,  zatímco MAN poskytuje  pojezdovou část (vůz samotný). Rodina TG MIL existuje v německé armádě od 2003 a užší rodina RMMV  od 2010. 

"Militarizující sada zařízení"  je dosti početná a sestává např. ze standardizovaného NATO  vnějšího příslušenství, z bočních střílen a střešních poklopů, z maskovacího konvojového osvětlení, ohřívače a klimatizace, centrálního huštění a dojezdových vložek, brodící soupravy do 75 cm,  samovyprošťovacího navijáku, z vojenské navigační a komunikační elektroniky  a z velícího systému digitálního bojiště.

Zásadní předností TG-MIL je jeho vysoká společnost součástí s ostatními náklaďáky Man,  které německá armáda využívá hojně. Jednotlivé varianty jsou poháněny různými motory s výkony od 240 do 380 koňů. Převodovky jsou 9stupňové  manuální ZF  nebo automatické Allison. Jejich užitečné zatížení se pohybuje mezi 7 až 44  tunami. 

Jelikož německá vojenská vozidla jsou výborně prověřená,  mají letitou tradici a státy důvěřují značkám MAN a Rheinmetall,  tak náklaďáky RMMV-TG-MIL používá 28 významnějších ARMÁD světa,  snad kromě USA a Ruska. 

Zdroje

https://www.rheinmetall-defence.com/en/rheinmetall_defence/company/divisions_and_subsidiaries/rheinmetall_man_military_vehicles// 

Wikipedia

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Člověk pořád prozkoumává, rozšiřuje si obzory, až přijde z druhé strany tam, kde začal.
Civilization 6