Navistar 7000 (Navistar International)

Defence Medium Logistics truck
U.S. těžký vojenský náklaďák

Řada 7000 od amerických Navistar International je rodinou těžších náklaďáků se všemi kombinacemi znaků náprav a náhonů, jaké lze domyslet. Pro vojenské využití je přímo dělán Navistar 7000 6x6.

Ve velkém se vyrábí od 2005, kdy U.S. armáda zadala várku hned skoro tří tisíc strojů pro afgánskou armádu a irácké ministerstvo obrany a nakonec to završila dalšími sedmi tisíci v 2008. 2015 adoptovala řadu jeho patentovaných technologií Kanada.


Oficiální zdroje o něm uvádějí, že je to ideální off-road stěhovák a neexistuje nic, co by nebyl schopen převézt. Má totiž výhodu ve vysokém podílu společných součástí napříč všemi náklaďáky Navistar a je dobře upravitelný podle typu mise. Kabina je pancéřována. Může být upraven jako silně obrněný autobus pro 20 vojáků se zbraňovou stanicí s 12,7 mm kulometem, pak je pancéřován celý užitný prostor. Přitom příslušenství a sedadla samotná jsou odnímatelná, aby místo nich bylo možno naložit 5 tun kontejnerů.

Stroj je poháněn přeplňovaným vznětovým motorem International MaxxForce D7.6. V současnosti je nejvíce používán v Iráku jako transportér tekutin, pro převoz paliv, maziv, vody a nebezpečných materiálů.

Více se o něm nedočteme, je to holt jen náklaďák! Akorát není bez zajímavosti, že slavná vozidla MaxxPro jsou 4x4 konfigurací z této rodiny vozidel.

Specifikace

Vyráběn od 2005; posádka 1-2(+20); diesel motor 300 hp; dojezd 800 km;

Zdroje

Oficiální leták:

https://www.navistardefense.com/NavistarDefense/vehicles/7000_mv/7000_mv_gtthttp://www.military-today.com/trucks/navistar_7000.htm

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Pesimismus je nedostatek informace a optimismus taky.
Fr. Koukolík