MAV-L

Medium Assault Vehicle – Light; Ground Mobility Vehicle
Ryze americké vozidlo speciálních jednotek

2012 vstoupil slavný výrobce letounů Northrop Grumman Corporation do programu GMV 1.1 se svým vozidlem Medium Assault Vehicle – Light (MAV-L). Na jeho vývoji se podíleli tři velcí hráči U.S. zbrojního průmyslu Northrop Grumman, BAE Systems a Pratt & Miller Engineering.

MAV-L má za úkol uvézt 7 operativců jednotek SOCOM a být vzduchem přepravitelný pomocí vrtulníků MH/CH-47 Chinook a mít komunikační a velitelský systém C4IST, což hravě splňuje.

Vozidlo je lehké vzdušné konstrukce z hliníkového rámu a uhlíkových vláken. Na střeše mu dominuje věžový prstenec v němž stojí za kulometem sedmý člen posádky. Jde o další lehkou skládačku: V poli lze snadno vyměnit přední i zadní nápravu, ale i celé pohonné a převodové ústrojí.

Maximální hmotnost vozidla je 5,9 tun. Motorem je Caterpillar o výkonu 164 kW, který dovede hnát auto 130 km/h rychlostí na zpevněné cestě.

Specifikace

Hmotnost 3,35 až 5,9 t; posádka 7; rychlost 130 km/h;

Zdroje

Oficiální:

https://news.northropgrumman.com/news/releases/photo-release-northrop-grumman-unveils-mav-l-ground-mobility-vehicle-for-u-s-special-forces-competition

https://www.defensedaily.com/northrop-grumman-unveils-gmv1-1-entry-mav-lat-ausa/army/

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Následujíc svit slunce opustili jsme starý svět.
z nápisů na Kolumbových karavelách