Line Haul (Mack)

Militarized truck
Robustní a dražší U.S. náklaďák

Line Haul je prvoplánově těžkým vojenským náklaďákem amerického výrobce Mack Defense, navrženým pro převážení 60 tun nákladu. Na první pohled patří k dražším kouskům a to zejména proto, že vychází z komerční vlajkové linie společnosti Mack: Anthem. Každá jeho součást byla vyvinuta s důrazem na dlouhou životnost. Má to umožňovat co nejvyšší možnou dobu v nasazení při snížené době servisní (čekací). 

Sloveso line haul v angličtině znamená přesun velkého množství nákladu na paletách z města do města a přesně tomu je Line Haul věnován. Dá se říci, že Line Haul je dnes výstavním kusem ukazujícím všechny triumfy výrobce Mack.

Pro maximalizaci nakládacích a vykládacích  úkonů používá vysoce automatizované  vnitřní i vnější přístroje ovládané multifunkčním panelem a poháněné přebytkem výkonu motoru.

Je poháněn 14 l  motorem Mack MP8 o výkonu 440 koňů. K jeho výbavě patří mj. spousta úschovných uzamykatelných přihrádek roztroušených z vnějšku po různých místech vozu, které se dají považovat za tajné trezory pod pancéřovým pláštěm. Vůz poskytuje 12 V elektrický subsystém s alternátorem pro proudy do 270 A. Posádce je k dispozici rozšířená kabina s přímým přechodem z kabiny do nocležní části, zde jsou také přítomny ovládací panely celého náklaďáku - počítače, jenž je rozšiřitelný o dodatečné moduly vybavení.

Znak pohonu náprav je napevno 6x4, pro příznivce těžkých aut má pokročilý systém ovládání tlaku v brzdách, v motoru a vnitřním vzduchovém subsystému, dále pokročilé filtrování oleje, cirkulaci vzduchu a pokročilý systém odvádění zplodin. Zajímavé je, že výrobce tyto schopnosti pouze zmiňuje výčtem, ale nijak šířeji je nerozvádí. Co do mobility má vůz celou paletu pokročilých subsystémů pro rozvádění výkonu na kola, pro řízení a brždění, obohacen o zadní přehledovou kameru. Úplný výčet inovací naleznete v oficiálním letáku k vozu. Může mít montovány dvě bytelné palivové nádrže.

Zdroj

https://www.mackdefense.com/line-haul/

https://militaryleak.com/2020/08/21/mack-defense-line-haul/

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Nás je málo a vždy jsme se museli přikrčit na rozdíl od Američanů a Rusů, kteří odjakživa vědí, že ohřívají světovou polívčičku.
Radkin Honzák