K-153C ATGW

4x4 Anti-Tank Guided Weapon Carrier

Jihokorejská Kia se 2018 vytasila s novým terénním vozidlem jako s nosičem protitankových řízených střel. Nové K-153 mají zalepit díru po K-131 a K-311 v protitankové flotile vozidel jihokorejské armády.

5,7 tun těžké vozidlo v boji vyžaduje součinnost všech čtyřech členů posádky. Jeho zásadním prvkem je jihokorejský vlastní odpalovač dvou řízených střel systému Raybolt. Ten zásadně zvýší schopnost přežití vozidla a posádky oproti předchůdcům tím, že jeho střely jsou typu fire-and-forget. Dovolí tedy rychle vypálit na tank a zmizet. V nákladovém prostoru vůz veze další čtyři rakety pro ruční nabití posádkou.

Systém Raybolt byl vyvinut firmou LIG Nex1 pro armádu JK do roku 2007 a vyrábí se od 2017. Jde původně o ručně přenositelný protitankový systém. Využívá tepelný obraz cíle při navádění v letu a k ničení cíle tandemovou hlavicí. Má možnost přímého zásahu a zásahu svrchu. Je to soupeř amerických střel Javelin a izraelských Spike. Rakety mají bezdýmné palivo, mají soft launch, mohou tedy být vystřeleny z budov. Jsou neseny dvěma muži nebo montovány právě na vozidlech jako K-153. Jedna raketa váží pouhých 20 kg a má dosah 3 km. Dokáže probít 900 mm RHA po poražení ERA.

Celek ATGW systému byl zatím exportován do Indie, Arábie a Emirátů, svůj zájem projevují také jihoamerické země.

Specifikace

Hmotnost 5,7 t; délka 5 m;

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Samo se to zboží neprodá, Vy okolo toho musíte bubnovat.
obchodní etika