Guru 715

Light duty, general service logistic vehicle
Indický lehký náklaďák

Guru 715 je mrštným čtyřkolovým taktickým náklaďákem indické armády od tamního slavného výrobce Ashok Leyland. Byl navržen jako náhradník stávajících Střední  náklaďáků indické armády. S hmotností do 8 tun bude rychle přepravovat náklady do hmotnosti 2,5 tun v měkkém bažinatém nebo písčitém terénu Indie. 

Pokud je použit jako transportér výsadku, pak pojme celkem 14 vojáků včetně řidiče. K tomu má dvě řady postranních výklopných sedadel, ačkoli primárně je určen pro převoz nákladu. Pro zdravotnickou evakuaci má potom místo pro dvě lůžka. V měkkém terénu může být použit jako vyprošťovací vozidlo aut do třech tun těžkých. Také může být snadno přestavěn pro převoz vody, jíž v cisterně pojme 2000 litrů.

Je poháněn šestiválcovým vznětovým motorem H6 spárovaným s šestistupňovou automatickou převodovkou. Je vybaven technologiemi pro asistenci řidiči nalézajícímu se v nouzových podmínkách, zabezpečení navigace, které bychom čekali spíše u komerčního automobilu do městského provozu. Na zadku má přehledovou kameru.

Specifikace

Hmotnost 5,75-8,25 t;

Zdroje

https://ashokleyland.com/in/en/products/defence/guru-4x4-715

H2

Lehká mrštná ještěrka do bažin a písků Indie.

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Konflikt je základním rysem života. To, co není živé, konflikty neprochází.
Zdeněk Pinc