Devourer / Požírač

Eyegrim the Devourer

Trubadůrská pověst říká: Armáda Eyegrima Požírače se hostí na tělech svých poražených nepřátel. Eyegrim the Devourer sám je pověstný tím, že vytrhává srdce těch dosud žijících a jak jeho přízvisko dává tušit, živí se jimi.

Eyegrim je vůdce jedné z mnoha vedlejších fakcí, heretiků (kacířů). Tito odpadlíci jsou odpadlí a odporní právě svým koketováním s nemrtvými. Laickým pohledem by se dalo říci, že jejich armáda čítající i na 800 až 1000 hlav je složena z živých a nemrtvých asi půl na půl. Eyegrim the Devourer a jeho slovutná armáda je jedním z asi 20 unique spawns v nejdobrodružnější modifikaci Prophesy of Pendor ke hře Mount&Blade Warband.

Ačkoli summonování démonů v PC hrách je pro temné kněží rutinou, u Devourera se jim to nějak zvrtlo. Devourer zabil toho, kdo ho do světa přivolal a démonicky se vpravil do myslí ostatních kněží a zcela je ovládl. Tito nyní tvoří tu živou polovinu jeho armády. Svět Prophesy of Pendor je pro něj vhodným místem k drancování, překypující potenciální kořistí a hlavně živými vojáky, kteří spolu válčí ve svých armádách s pro něj malichernými živými cíli a on tak má dost živých, aby je mohl kosit a pojídat. Jejich vznešené cíle jsou mu stejně trapné a zbytečné, jako ostatně život sám.

Sjednotil bandu padouchů, temných kněží (svých původních kacířů) a také nemrtvých zombií v polorozpadlých zrezivělých zbrojích. Eyegrimovy motivy, proč cestuje krajinou a vraždí vše živé na potkání, jsou jasné snad jenom jemu, pokud jsou vůbec jaké. Není totiž jasné, zda jde o démonického warlorda nemrtvého vzezření nebo o čistě nemrtvého extrémní mocí oplývajícího. V druhém případě by byl poté motiv jasný - nadpřirozená neutuchající touha zahladit všechny projevy života, jak je to jenom možné. Je pravda, že Devourerova armáda cestuje krajinou náhodně a je lidem vnímána jako černá smrt.

Ze zkušeností hráčů víme, že ačkoli je Eyegrim mezi prvními zplozenými v bitvě, jeho neuvěřitelná síla v boji způsobuje, že ve své armádě je zpravidla jedním z úplně posledních kdož padnou, pokud ho porazíte. Vydrží prostě statisticky nejdéle, neboť má obří životnost, obří armor, jede na démonickém koni, který má sám o sobě tuhý kořínek a navíc sráží většinu i těch nejsilnějších protivníků svojí červenou Ruby Rune Sekerou hned první ranou.

Konkrétně co do herních jednotek, jeho armáda sestává z Fallen Revenantů, Fallen Warriorů, Fallen Veterans, Fallen Footmans a živých kacířských kněží a rytířů.

Devourer jako nemrtvá postava se nachází tu a tam v řadě her bez většího přisouzeného významu.

Jedním z významnějších je Devourer ve Forgotten Realms. Tito opravdu nestvůrní tvorové z plání Abyss, Astral a Ethereal jsou významní tím, že tvoří další nemrtvé. Požírají nebožáka zaživa, přičemž jeho duši uvězní v kleci mezi svými žebry. Tam je temnými silami nějakou dobu připravována, než vystoupí jako nový netělesný příslušník do řad nemrtvých případně schopný pohánět vybrané mrtvé tělo.

V Dark Souls 2 je Undead Devourerem obyčejné divoké prase. Ano i takto by se to dalo pojmout. Prasata jsou známá tím, že požírají ostatky obětí vražd.

Zdroje

https://pop3.fandom.com/wiki/Eyegrim_the_Devourer

https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Devourer

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Zatímco v hrozivém světě živých vedou všechny cesty na hřbitov, v hrozivém světě nemrtvých vedou všechny cesty ze hřbitova.
DigCest