Dead Thrall / undead minion

Dead Thrall je nově ve Skyrimu zavedený způsob, jak nazývat nemrtvé zplozence, uměle vytvořené nekromantem. Jde o onu "oživenou" mrtvolu povstalou k boji ještě jednou. Tento nemrtvý služebník je zcela pod kontrolou vůle nekromanta a bezhlavě bojuje za jeho věc. Jako Thrall může být reanimován pouze humanoid na úrovni 40 a nižší, tedy nikoli zvíře. Pojem byl pravděpodobně zaveden za účelem zkratky. Třeba v případě člověka co měl dříve jméno by vypadalo blbě označovat ho jako Někdo zombie nebo dokonce Něčí zombie Někdo. Tím, že je to dead thrall je jasně určeno, že jde o nekromanticky zplozenou mrtvolu, která spadá pod něčí kontrolu, nejedná už svobodně jako za živa a je tedy otrokem chránícím vlastním tělem toho, kdo ji pomocí magie oživil. Jedním slovem thrall.

Reanimované tělo, tedy undead minion, nemrtvý přisluhovač, tedy zombie kohokoli dříve živého bojuje permanentně za stranu svého stvořitele, automaticky napadá jeho nepřátele až dokud nepadne znovu.

Dead Thrall je zároveň názvem kouzla ze školy Conjuration, které se o oživení těla pro tento účel postará. Dead Thrall je nejvyšší reanimovací kouzlo Skyrimu. Slabší reanimační kouzla jako Raise, Reanimate a Revenant fungují pouze dočasně po omezenou dobu, po jejímž uplynutí se mrtvola rozpadne sama na hromádku popela, již dále znovu oživit nelze. V případě použití Dead Thrall se tomu tak neděje a mrtvolu lze reanimovat donekonečna. Však také kouzlo vyžaduje umět školu Conjuration na levelu 90, což se někomu jen tak hned nepodaří.

Pro potřeby hry některé NPC také nelze znovu povolávat donekonečna. Reanimovaná postava totiž postupem času dále leveluje, takže pokud dosáhne úrovně 40, nelze ji už znovu použít.

Výhoda je ale v tom, že kouzlo platí na každého humanoida, za thralla tedy můžete povolat jak unikátní tak běžné NPC, také však upíra nebo zbožštělé bytosti Dremora.

Na thralla se také vztahuje mistrovská dovednost Twin Souls, takže velmi účinně mohou po vašem boku bojovat thrallové dva.

Úžasné je také zombické sténání thrallů ztvárněné ve Skyrimu výborně, blížící se jedině nejděsivějšímu zvuku zombií všech dob - od zombií z Thiefa 1.

Zdroj

Dead Thrall. The unofficial Elder Scrolls pages. Web. 2019.
<https://en.uesp.net/wiki/Skyrim:Dead_Thrall>

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Kdo umí předstírat, ten dokáže vládnout.
pořekadlo sicilské mafie