Chaborz M-6

Combat buggy
Čečenská bojová bugina

Čečenská republika v Rusku vyvinula tuto buginu speciálních bojových operací jako šestimístného následníka dřívější Chaborz M-3. Smutné je to, že podnik Chechenavto OJSC je vlastně ruský. Na Univerzitě ruských speciálních jednotek se s ní pochlubila roku 2017.

Bugina Chaborz je poměrně flexibilní. Lze ji rychle upravit pro různé mise jako převoz pasažérů, převoz nákladu, tažení nákladu, pro zdravotnickou evakuaci, výzvědné vozidlo. Jako příslušenství se k ní vyrábí odpalovací rampa pro drony, komunikační a pozorovací sady zařízení.

Na M-6 mohou být lafetovány čtyři kulomety 7,62 mm Pecheneg a jeden 12,7 mm Kord nebo Utes nebo 30 mm granátomet.

Pohonem Chaborzu může být množství různých motorů s výkony od 150 do 300 koňů a to jak benzínové, tak naftové i hybridní. Poslední mu při nižších rychlostech zaručují bezhlučný pohyb. Převodovka může být také různá, automatická nebo manuální na tomto 4x4 vozidle.

Užitná zátěž má celkem 800 kg a dojezd tohoto čtyřmetrového stroje činí úžasných 800 km. Lze s ní tedy dojet z Grozného do Saratova na jeden zátah. Navíc bugina Chaborz M-6 může být převážena uvnitř vrtulníků Mi-8.

Specifikace

délka 4,3 m; posádka 6; dojezd 800 km; 

Zdroje

http://www.army-guide.com/eng/product5878.html

https://www.armyrecognition.com/army-2017_show_daily_news_coverage_report/chaborz_m-6_new_buggy_chechen_republic_army-2017_12408172.html

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Ačkoli budoucnost se zdá daleko, začíná právě dnes.
Civilization 6