El chupacabra – tajemný (fiktivní?) tvor Portorika až Brazílie

Báječná historka ze střední Ameriky pro senzacechtivé turisty a milovníky tajemna. Neplést se zvířecí chupacabrou texaskou a mexickou: jihoamerická bytost je, jak se zdá, humanoidní. Teorie, že tento tvor je mimozemského původu a zřejmě je do Portorika přitahován astronomickou observatoří Arecibo, která ho nenechává klidným. Dle jiné teorie je výsledkem tajného biologického experimentu USA v izolovaném prostředí Portorika, které je někdy označováno jako 51. stát USA.

V posledním desetiletí Portoriko a přilehlou karibskou středoamerickou oblast údajně terorizuje tvor nazývaný El Chupacabra - vysávač koz (nemíněno ženských), anglicky the goatsucker.

Jde o skutečnost či jen lidský mýtus přerůstající v masovou hysterii? Jedni tvrdí, že jde o mimozemšťana či mimozemsko-lidského křížence, střízlivější pozorovatelé nabízejí pro mne stravitelnější vysvětlení, že jde o kočkovitou šelmu nebo opici. V každém případě však popisují živého tvora vysokého asi metr, chodícího po dvou a to zadních končetinách.

Cimrman - Tvor vzpřímené chůze

Cimrman: rozdíl ve velikosti

Očitý svědek pan Eliezer Rivera z portorického policejního sboru v San Juan tvrdí dokonce, že tvor v jednu chvíli vystřelil ze země svisle nahoru. Ne však jako pták za pomoci křídel, ale podobě jakoby byl na jednom konci provazové kladky a na druhém konci by někdo hodil dolů metrákový pytel písku.

Ideální místo pro biologický experiment

Doslova na nabíledni je vysvětlení, že se jedná o produkt tajných vědeckých pokusů, který utekl nebo snad byl přímo vypuštěn z tajné americké vojenské základny na Portoriku. Tady bych něco přisadil i já: Pokud si trochu popustím uzdu fantazie, je podobné vysvětlení zcela logické. Když si totiž představíte zcela ideální polohu Portorika v parné pralesní karibské oblasti, v místě, které je sice pod přímým politickým vlivem spojených států, je v jejich blízkosti, ale přitom není na jejich území, navíc je to rozlehlý ostrov, jehož povrch pokrývají takřka výlučně deštné pralesy a je od okolí izolován mořem.... Zkrátka: Kde jinde by Američané ještě měli dělat tajné biologické a genetické experimenty, když ne právě na Portoriku? Proto se přikláním k názoru novináře Jorgeho Martina, že pokud by něco takového vůbec bylo možné a skutečně by se jednalo o zcela převratného křížence mimozemšťana a člověka, pak by byl pěstován na pozemku tajné vojenské základny právě zde uprostřed pralesů Portorika.

Známá základna projektu SETI

A mimochodem je to právě ta základna Arecibo, kde probíhá hlavní výzkum a je zde ten známý vysílač projektu SETI (tedy pátrání po mimozemské inteligenci). Je to tentýž teleskop, který pravděpodobně znáte z jednoho dílu akt x, když se tam Mulder vloupal a Scully ho poté jela zachraňovat. Tento obří "radar" jste také mohli vidět v jednom dílu Jamese Bonda s fialovým BMW. Existence astronomické základny Arecibo na Portoriku je důvodem, proč se k jevu chupacabra mnohdy vyjadřují astronomové a ufologové. Velmi často je v této souvislosti dotazován ředitel projektu SETI Seth Shostak, který se naštěstí historkám o chupacabrách vždy se zdvořilostí jemu vlastní vysměje.

Chupacabra humanoidní

Pozorovatel Teophilo Cartagena vypráví, že tvor byl skvrnité barvy tmavě a světle šedé s velkýma rudě žhnoucíma očima tvaru kapky, nos a ústa nebyl skoro poznat. Jak nápadné připodobnění nejběžnějšímu popisu mimozemšťanů!

Tento popis se téměř ve všech případech shoduje s drobnou odlišností, kdy paní Maria Mojica popisuje, že oči byly neonově zelené, během chvíle se ale změnily v rudou. Paní byla dle svých slov doslova strnulá strachy a nemohla se vůbec hýbat.

Roderick a Nydia Cartagenovi popisují dokonce jakási křídla. "Vznášelo se to a když jsme přišli, odlétlo to pryč."

Novinář Jorge Martin je ve střední a jižní Americe velmi známý jako vedoucí archivátor zvěstí o čupakabře nebo správněji čupakabrovi. Podává nám ucelený popis tvora chodícího vzpřímeně, jenž má na hlavě a hřbetě jakési výrůstky, které se při stresu ze setkání s člověkem rychle rozvibrují, mění barvy a vydávají velmi jemný bzučivý zvuk. Poté tvor rychle zmizí. Považuje je za "tvory mimozemského původu či za experiment s genetickými manipulacemi, kterému se podařilo utéct do volné přírody a nyní se k němu nikdo nehlásí." Zde bych si dovolil jít ještě dál a znovu Vám připomněl ideální politické a geografické podmínky Portorika. Pokud by něco takového tedy byla pravda, pak říkám, že takto vypěstovaný tvor byl americkou armádou záměrně vypuštěn do izolovaného prostředí Portorika, aby se mohlo dále zkoumat jeho chování v přírodě, jeho reakce na lidi a reakce lidí na něj.

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Uplatňování vynálezů je zápas s hloupostí, závistí, skrývanou zlobou a bojem se setrvačností.
Rudolf Diesel