DC

Osobní apel autora

DC a PVT spočívá výhradně na entusiasmu autora. Zrovna teď, když se to po skoro třech letech existence tak pěkně rozjíždí, začal jsem pociťovat, že mě to zaměstnává na plný úvazek a ještě si platím náklady na provoz serveru a domény. Reklamy jsou téměř na nic a přiživují pouze Google. Proto jsem se ještě rozhodl vyzkoušet mecenášský způsob financování, jak je dnes moderní. Davově je dnes financován kdejaký pablb, proč bych nemohl být i já se svým zcela seriózním PVT?

Nepřispívejte více než 100 korun, abych se nezhlédl ve výdělečném potenciálu webu a nezačal to dělat jako práci.

Číslo účtu: 1461161012/3030

Všem ochotným podpůrcům velice děkuji. Váš příspěvek do rozpočtu na moji další činnost je více než vítán (umožní mi pokračovat dál).

Plány do budoucna

Chtěl bych se zde úplně zbavit Google reklam, které pouze narušují obsah a výdělek z nich nezaplatí ani hosting.

V sekci současných vojenských technologií plánuji divácké ankety a tabulky s hodnocením od čtenářů, podrobné analýzy zaměřené více na výkonnostní obálku strojů ve své kategorii.

Rozšiřovat pole obsahu a zároveň ho zkvalitňovat do hloubky je sice činnost bohulibá, ale také časově velmi požadující. Přitom dalšího člověka s vyšší vůlí i nadšením pro věc neznám. Bohužel biologická danost života a jeho potřeby mě svádí na scestí.

Vaše finanční spolupráce mi umožní dále fungovat v nastíněném směru.

Proč podpořit?

Kdo mne sledujete pravidelně, možná jste zaznamenali rapidní nárůst obsahu PVT sekce v roce 2019. Ano, tento rok jsem si předsevzal právě zásadní zvětšování PVT a od vánoc 2018 jsem se nezastavil. Poskytuji věcně přesný obsah ze zahraničních zdrojů a myslím, že skvělou formou a úplně zadarmo. Web je navíc poháněn mojí vlastní PHP/SQL/XML aplikací.

Vojenské technologie každým rokem přibývají jako houby po dešti a tak uhlídat stále nové přírůstky ve všech kategoriích i aktualizovat další pokrok těch stovek stávajících vyžaduje celého člověka. Jak řekl Z. Izer ve Volejte řediteli: "Myslím, že ani oštěpař Jan Železný by nedokázal uřídit takový kolos, jakým je naše televize Nova."

Dost původních zdrojů popisuje téma jen povrchně a některé údaje v něm zcela chybí i když známy jsou. České zdroje vůbec nestojí za námahu. Proto většina mých PVT článků je skutečně kompilací třech i čtyřech zdrojů z anglicky a německy psaného internetu. Zdroje nabaluji do toho okamžiku, dokud sám nejsem s informacemi o tématu spokojen jako s vyčerpávajícími. Pokud to u některých technologií pro jejich novost nebo utajování vůbec nelze, tak se alespoň snažím odrážet maximum, které se o nich vůbec nalézt dá.

Popularita rok od roku stále roste, ale pozvolna. Potřeboval bych ještě tak 2-4 roky vydržet v současném tempu, než by reklamy od Googlu k něčemu byly. Dobře etablovaná webová sídla již přitahují svoje smluvní sponzory z adresovaného průmyslu. K tomu bych se chtěl jednou moci vyšvihnout.

Zvažoval jsem měsíčně placený obsah, jako si účtují měsíčně placené etablované weby. V dosavadní fázi mírného debutu jsem nakonec tento přístup vyhodnotil jako zpátečnický. Ve výše nastíněných směrech mám s webem opravdu obří plány a postupně je zde realizuji. Jenom pořád aktuálněji lavíruji nad tím, že se tomu mám věnovat jako koníčku (zadarmo) a přitom bych si měl hledat práci jinou za peněžní odstupné (plat za úplně cizí nepožadovanou věc).

Nepřispívejte více než 100 korun, abych se nezhlédl ve výdělečném potenciálu webu a nezačal to dělat jako práci.

Číslo účtu: 1461161012/3030

Všem ochotným podpůrcům velice děkuji. Vaše gesto uznání mne bude ještě více motivovat a vytrvám jít dál.

Cimrman - Jen vytrvat

Děkuji.

DC

DC

Portál vojenských technologií,
nejnovější přírůstky:

Bojové vozidlo pěchoty (IFV / ICV / AFV / APC)

APS- Arena
Přetlakový systém CBRN ochrany
APS- Rheinmetall ADS
STANAG 4569
Adaptiv

Samohybné dělostřelectvo (SPG / MLRS)

Jobaria JDS MCL
Dělostřelecký lokátor radar
PULS
DF-12 / M20
Khan MCL

Bojové vrtulníky

Stub wing, Hardpoint, Pylon, závěsník, raketnice, pumovnice
HIRSS - Potlačení infračervené stopy vrtulníků
Fenestron - krytý ocasní rotor
Semi-active radar homing (SARH)
LANTIRN

Systémy protivzdušné obrany (AA)

Hypersonická zbraň "kluzák"
High energy laser (HEL)
Peresvet
MANPADS - Ručně odpalované protiletecké systémy
Sky Dragon 50 GAS2

Tanky a protitankové technologie (MBT / LT / AT)

Plynová turbína
Vícepalivovost
NAMICA / Sarath
Leclerc XLR
T-90 MS / SM

Průzkumná vozidla a lehké transportéry personálu

Pojmy a technologie války

DC | ▾ Portál vojenských technologií |
▾Ostatní články |
▾ Organizační

Když člověk umí v něčem chodit, tak by měl umět i z toho utéct.
Radkin Honzák