1 2 3

Kompletní rozbor fenoménu upírství (1); v čase i v prostoru; upíři coby nemrtví

Vy už jste se někdy rozkládal? Ne? Tak až si se jednou zarozkládáte, pak teprve můžete někoho odhadovat na upíra.

The Reality of ESP - Russell Targ a jeho poznatky z výzkumu parapsychologického vidění na dálku

Dle současných oficiálních stanovisk se zdá jako spíše dějinný než kosmologický problém, zajímavé interview s alternativním vědcem pracujícím na utajeném výzkumu ESP v 60.-80. letech 20. stol. pro CIA.

Švýcarské kumulování rodového bohatství

O kumulování bohatství v rámci mnoha generací, o švýcarském přístupu k bohatství, o šetřivosti a spartánství, o rodinných autech, rodových podnicích, o kvalitě a dlouhověkosti, o celoživotní askezi a prdění dětí cizinců, o zákazu vymožeností ve školách kvůli snižování rozdílů, o celoživotním plánování švýcarského důchodu ve stáří.

Podpásovka pro cizince – švýcarština - Helvétská víra

O Švýcarsku se všude udává, že hlavním úředním jazykem je v německé oblasti němčina. Pravda se ale má tak, že pokud nejste přímo na obecním úřadě (Gemeinde), nemáte šanci se s naší učebnicovou němčinou vůbec setkat, protože mezi lidem vládne švýcarština. Pro cizince tam nastává úskalí, že žije v zemi kde tiskoviny jsou psány němčinou a mluvené slovo švýcarštinou která v psané podobě ani neexistuje, ale o to urputněji se to mezi lidem drží, doslova jak helvétská víra (Confederatio Helvetica (CH) = Švýcarská konfederace).

Výuka literatury v Čechách versus v Rakousku, ztrpčování života gymnazistům

Milí čtenáři, vzpomeňte na řadu lidí ze svého okolí, které uznáváte a kteří si po celý život skladují doma v komoře pod starými krámy knihovničku zajímavých knih a čekají s nimi až na důchod v naději, že teprve před sklonkem života budou snad mít konečně čas si je přečíst. Většina normálně pracujících a spokojených občanů českých prostě v prvních šedesáti letech života nejspíš nikdy nenajde ani chvíli k četbě knih, o které přitom stojí. České školství se snaží tento jev děsivým způsobem kompenzovat a záměrně tůruje kulturní minimum člověka. Literatura je jedním z balastních předmětů, který se rád vydává za stěžejní.

Proč čeští žáci propadají z němčiny a proč nám česká výuka jazyků dělá ve světě ostudu?

Někdy po roce 2000 jsem studoval na gymnáziu v Rakousku. Když jsme tam jednou v hodině angličtiny probírali národnostní klišé, učitel zcela samozřejmě řadil ČR k antijazykovým velmocem jako jsou Francouzi a Italové, kteří jsou svým neučením se jiných než vlastních jazyků nechvalně proslulí. Nejdříve mě to urazilo, ale jak běžel čas, mnohokráte jsem mu musel dát zapravdu.

Obecné metodiky pro mírný růst

Návod na konkrétní osvědčené výherní taktiky zatím v plén nevydám. Tohle je však posouzení obecných problémů na ruletě a rady, jak jim čelit – tzn. nedostat se dlouhodobě do mínusu.

BioShock Infinite

Je to třetí Bioshock. Žádnou myšlenkovou hloubku od toho nečekejte, avšak třeskutou akční atmosféru v přestřelkách a katastrofických scénách to podává na jedničku. Podbarveno svižnou hororově-groteskní hudbou a zasazeno do desátých let dvacátého století v Americe.

Rozkrývání záhad úvodní článek - Začal to Síček

Arthur C. [sí] Clarke, kterému jsme coby děti říkali vznosně Síček a jehož seriál o záhadách tohoto a jiných světů jsme hltali v porevolučních letech týden co týden.

Upírství (2); dodatek

V moderním slova smyslu je upírem sprostě člověk, kterému ve vhodnou dobu na diskotéce či ve filmu vyjedou umělé tesáky. Jde buď o stoupence pop-kulturního hnutí, upírského vraha či filmovou postavu. V každém případě však ztratil vše ze své hrůzné podstaty celého minulého tisíciletí.

TW Thrones of Britannia - Minimalistické, zato stručné, jasné a prostě funguje. Opět nejlepší dosud!

Po krutém bojovém začátku rozmíšek mezi jednotlivými malými národy po vpádu Vikingů do Británie 1066 přichází doba míru a prosperity. Je to zpravidla poté, co se malé národy sjednotí do větších politických celků (třeba už Vikingských) a těm se již vyplatí spolu udržovat mír nebo dokonce kooperovat, aby mohly rychle vzkvétat.

Ghost Recon Wildlands - Tak konečně

Slovy třináct let od vydání Boiling Point: Road to Hell, tu máme konečně něco, co by se dalo považovat za nástupce. Shodou okolností také zasazeno do Jižní Ameriky. Po druhé v životě máme v ruce vojenský simulátor z pohledu třetí osoby, kde sedneme do auta, dojedeme si sjednat zakázku, sedneme do auta a dojedeme si nakoupit vybavení. Poté ve své skrýši vyhodnotíme taktiku, naládujeme do kufru auta pušky, vesty, granátomety, protitankové střely, brokovnice, útočné pušky a ostřelovačky, sedneme za volant a jedeme misi vykonat.

Předpoklady k profesionálnímu hraní - mít špičkové kognitivní funkce

O tom, jak se při hraní vyplatí být vyspaný, střízlivý, pohotový a mít to natrénované. Stále je však nadpolovičním faktorem úspěchu (51%) momentální štěstí - je to prostě hazard. Zbývajících 49% úspěchu však tvoří zdravé duševní funkce profihráče, pokud už ví "jak na to".

DOOM IV – návrat ke kořenům

Vzpomínáte na starou klasiku Doom II z doby pozdních 386-tek? Nejnovější Doom ji napodobuje tak, jak je to jenom možné, ovšem samozřejmě s využitím možností dnešního hardwaru.

Djatlovův incident: Hrůza na Sibiři to jistě byla, ale víc bych to nepřeháněl

Zásah neznámé přírodní síly byla oficiální příčina smrti ve vyšetřovací zprávě sovětské KGB roku 1959. Tato zpráva ve své tendenčně upravené a značně cenzurované podobě je však jediným zdrojem informací a to ještě 55 let po tragédii. Ostatní pozdější zdroje třetích stran jsou pouze dohady. Tyto okolnosti jsou vodou na mlýn záhadomilců.

1 2 3

Portál vojenských technologií,
nejnovější přírůstky:

ART, SPGH
Samohybné dělostřelectvo

T5 Denel

VLAP

SR5

AR3

T-300 Kasirga

IFV, APC
Bojová vozidla a transportéry pěchoty

Adaptiv

Borsuk

Stryker DVH (Double V-Hull)

Stryker Dragoon

Rosomak KTO

MBT, LT
Hlavní bitevní tanky

Griffin III

Ejektor zplodin výstřelu

Thermal sleeve

EMBT

Kaplan MT / Harimau

Ozbrojené vrtulníky

Z-10 / CAIC WZ-10

T129 ATAK

H225M Caracal (EC725)

Rotor a počet listů rotoru

Wire strike protection system (WSPS)

Recon, IMV - Lehká vozidla
a transportéry personálu

Caiman MRAP

RG35 6x6

Mosquito HMV AFV-420P

RG33

AJBAN LRSOV

AA, SAM, SPAAG
Prostředky protivzdušné obrany

dolet, dostřel, dosah

Střely s plochou dráhou letu

Goalkeeper

Skyshield

Type 09 SPAAA

Technologie a pojmy
vojenských prostředků obecně

výbušina vs. výbušnina

Optical camouflage

Counter-insurgency (COIN)

Muzzle brake - úsťová brzda

Digitální mapy

▾ Portál vojenských technologií |
▾ Home |
▾ Divácký výzkum |
▾ Organizační |

"Ne všichni kdo vandrují jsou ztraceni."
- J.R.R. Tolkien