APVT

APVT
Amphibious Protected Vehicle Tracked
Německé výsadkové obojživelné vozidlo

Německý výrobce KMW 2018 odhalil svůj demonstrátor koncepce nového obojživelného vozidla pěchoty. Koncept je unikátní ve více směrech. Není zamýšlen být spojovacím článkem mezi loďstvem a pobřežím, ale má operovat jako dobře chráněný prostředek obojživelných operací v říčním pevninském prostředí. Raritou zatím zůstává, že je navržen pro plutí vodou jednou stranou a jetí po souši stranou opačnou. Každý z obou konců vozidla je navržen mít co nejnižší odpor a nejlepší situační přehled pro řízení v tom kterém prostředí. První demonstrátor je ustrojen jako obrněný transportér (APC), který je řízen dvojčlennou posádkou a veze osmičlenný výsadek. Korba je celoocelová s přidanými plováky uvnitř.

Vozidlo je navrženo nést pětitunový náklad zbraňové stanice, munice, paliva a posádky. APVT využívá hydropneumatické zavěšení, které mu dovoluje překračovat 2,5 m široký příkop, překonat 0,8 m svislé překážky. Má pásy s gumovými příčkami, které generují nižší odpor a hluk, čímž šetří spotřebu paliva. Ve vodním módu je poháněno výkonnou tryskou, která mu udílí vodní rychlost nadstandardních 13,2 km/h a počítá se s plaváním až na 54 km vzdálenost. Do výbavy patří NBC ochrana a klimatizace.

APVT je poháněno diesel motorem MTU s výkonem 816 hp a automatickou převodovkou, což mu dává max. rychlost 70 km/h a dojezd 550 km. Ač sice zatím ve fázi technologického demonstrátoru, už teď se postaral o strhávání pohledů vojenských nadšenců.

Specifikace

Hmotnost 30 t; délka 9,46 m; max. rychlost 70 km/h; dojezd 550 km;

Zdroje

https://www.edrmagazine.eu/an-amtrack-from-munchen-kmws-apvt

https://militaryleak.com/2018/06/30/krauss-maffei-wegmann-amphibious-protected-vehicle-tracked-apvt/

https://www.hartpunkt.de/kmw-stellt-amphibienpanzer-vor/

DC home |
Portál vojenských technologií |
Ostatní články |
Organizační

Spáchal jsem ten hřích, protože mne stvořitel mrštil do místa špíny, do záchoda, kde ta špína je.
z Kabaly